Lidlu opět chyběly na kostelech kříže: Kdo se ozval tentokrát?

Autor: ČTK ljš - 
12. října 2017
06:46

Na německý obchodní řetězec Lidl se opět snesla kritika kvůli chybějícím křížům v jeho reklamních materiálech. V italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii visela fotografie kostela z Dolceacqua v jiné části Itálie – bez křížů. Řetězci si stěžoval místní starosta.

Lidl na svou obranu uvedl, že fotografii obdržel z fotografické databáze. „Nevšimli jsme si, že na fotografii chybějí kříže. V žádném případě se nejedná o marketingovou strategii, ale pouze o nepozornost, za niž se jak našim zákazníkům, tak obyvatelům Dolceacqua omlouváme,“ píše se v tiskové zprávě. Obrázek byl odstraněn a firma se starostovi omluvila.

Lidl se kvůli vyretušovaným křížům dostal na přední stránky novin již dříve, když jak přiznal, nechal v rámci svého „řeckého týdne“ odstranit kříže z fotografií kostelů na řeckém ostrově Santorini. Tehdy narazil na odpor v několika evropských zemích včetně České republiky, kde se proti chybějícím kostelním křížům ozval i kardinál Dominik Duka.

Společnost se i v tomto případě omluvila. Zároveň ale na vysvětlenou uvedla, že jde o součást její obchodní politiky, v níž usiluje o zachování náboženské a politické neutrality.

tgbg ( 12. října 2017 12:49 )

To jsem zvědavý, kdy se ozvou čeští komouši , že jim chybí kříže.

krdasseneda ( 12. října 2017 07:29 )

A plesku chybí vzdělaní novináři.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud