Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Drogy, sex a „hřešící“ Jiří Mádl: Herec zavádí projekt novodobých odpustků

Autor: zzu - 
21. června 2017
13:53

Herec a režisér Jiří Mádl spadl do alkoholu a drog. Tedy alespoň v rámci reklamy na jeho nový projekt Zpovědnice. Skrz něj mohou formou novodobých „odpustků“ lidé přispívat na dobrou věc. 

Jiří Mádl přišel s inovativní možností, jak přispět na dobrou věc a „ulevit svědomí“. Na charitu se dá nově přispívat hravým a vtipným způsobem. Pohodlně - přes internet - si hříšník „nakliká“ své prohřešky a online kněz „mu to spočítá“, výslednou částku je ale možné upravovat. Obnos peněz se pak pošle na charitu dle určení.

A jak na to Jirka vůbec přišel? „Byla to náhoda. Já jsem se k tomuhle prohřešil. Jsem aktivní ve více charitativních činnostech. Delší dobu se pohybuju v charitativním sektoru a přišlo mi, že by to chtělo nějaký nový krok,“ uvedl Mádl.

VIDEO: Jirka Mádl si k projektu natočil trailer

Shodou okolností loni, přesně před rokem, moderoval akci, která oceňuje nové aplikace a webové kampaně. „Jednu z cen dostala aplikace týkající se dopravy. Přišla paní a začala tuto aplikaci představovat. Já jsem chtěl být vtipný a tak jsem říkal, že umělci mají úplně jiný problém, když jedou domu z nějakého kšeftíku, a to je ten, že jsou většinou zatěžkaní hříchem, potřebovali by dojet domu čistí,“ vysvětlil Mádl.

Mádl: Na rautu se ptali, kdy to bude

„Prohlásil jsem, že by bylo fajn, kdyby na dálnici místo MC drivů zasvítil kříž, člověk by tam zajel, řekl by, co provedl, s kým se vyspal, a u dalšího okýnka by zaplatil a jel by domu. Začali jsme o tom debatovat, a proto jsem řekl, že jsem vymyslel aplikaci, kde se to všechno zadá, pošlou se peníze na charitu a jste čistý. Najednou bylo v sále ticho, a tak jsem nevěděl, jestli je to průšvih, nebo to mělo úspěch,“ dodal Mádl s tím, že když šel později na raut, tak ho zastavovali lidé, které zajímalo, kdy bude aplikace fungovat. Potom už nezbývalo, než dát dohromady tým a „rozjet to“. Webová stránka už běžně funguje, aplikace bude následovat do několika týdnů.

Zapojeny jsou už i některé neziskové organizace, třeba Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, Pragulic, Jahoda, Asistence a Pestrá – psí asistence a v neposlední řadě s ní spolupracuje i Armáda spásy. Tvůrci postupně zvou ke spolupráci i další organizace a instituce. Do budoucna by z hříchů měly být statistiky a tak se brzy třeba dozvíme, v kterém kraji se hřeší nejvíc. Projekt by také mohl expandovat do dalších států. Třeba v Americe by podle Mádla byla potřeba i židovská verze.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa