Neočkujete svoje děti? Ohrožujete zbytek rodiny i populace, tvrdí lékař

Autor: ula - 
8. června 2017
06:15

Kolektivní imunita v Česku klesá, varují odborníci. Důkazem je nedávná epidemi spalniček na Ostravsku, v Evropě se znovu objevují nemoci jako černý kašel nebo příušnice. Důvodů stoupajícího počtu nemocí je více, jedním z nich je i odmítání rodičů nechat očkovat svoje děti. Pokud svoje potomky odmítnete očkovat, ohrožujete tím nejen další děti, které ještě očkovány být nemohou, ale i zbytek rodiny, upozornil odborník.

„Pokud odmítnete očkovat svoje dítě, vystavujete nebezpečí nejen další děti, které kvůli nízkému věku ještě nemohou být očkované, ale také zbytek populace,“ varoval ve Studiu Blesk epidemiolog Rastislav Maďar.

„Vše je vidět na vztahu děti a senioři. Starší lidé jsou často v kontaktu se svými vnoučaty a ty na ně mohou přenášet svoje nemoci a tím je ohrozit, nakazit je, nebo z nich udělat přenašeče nemoci,“ doplnil Maďar.

„Na sociálních sítích a v diskuzích, které varují proti očkování, jsou neověřené informace. A často i cílené lži lidí, kteří nikdy neočkovali a o očkování nic neví,“ odmítl lékař odpůrce očkování.

Co dalšího vzkazuje lékař rodičům, kteří svoje děti odmítají očkovat? Jak to ohrožuje dospělé? Měli by se dospělí přeočkovat? Jaké jsou další důvody snižování imunity v Česku? Dozvíte se v rozhovoru:

Video  Neočkujete svoje děti? Ohrožujete tím vaše blízké  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud