Lidé nocují před úřadem kvůli kotlíkovým dotacím. Někteří už od pátku

Autor: ČTK, zzu - 
4. června 2017
21:25

Asi sedmdesátka lidí čeká před Krajským úřadem Karlovarského kraje na pondělní zahájení přijímání žádostí o dotace na modernizaci kotlů. Kraj má v této vlně k dispozici peníze asi na 65 žádostí. První čekatelé přišli už v pátek večer. Každý může podat maximálně dvě žádosti.

"Od soboty jsme zpřístupnili vestibul městského úřadu, aby měli čekatelé možnost dojít si na záchod. Pořadová čísla nerozdáváme, je to na nich samotných, aby si hlídali, kdo byl v pořadí," řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Lidi naštvalo kupčení ve frontě na dotace:
Video Hádky před středočeským hejtmanstvím. Lidi naštvalo, že se kupčilo s pořadím ve frontě - Zuzana Štíchová

Karlovarský kraj má na současnou etapu takzvaných kotlíkových dotací ještě k dispozici 8,3 milionu korun. Jde ale o poslední možnost, jak získat státní dotaci na kotle nižší energetické třídy. Další vlna dotací, která by mohla v kraji nabídnout státní peníze na modernizaci kotlů, bude zahájena na přelomu léta a podzimu a bude mít zřejmě už přísnější podmínky.

Příjem současných žádostí začne v 7:00 a krajský úřad očekává, že maximální počet žádostí přijme během asi první hodiny.

"Zatím žádné problémy nebyly. Dokonce i během víkendu na úřadě byli lidé z odboru, kteří mohli poradit žadatelům s konkrétními dotazy. Ráno už budou žadatelé dostávat pořadová čísla. Ale i když počet žádostí naplní naše kapacity, mohou své žádosti podat pro případ, že by někdo z žadatelů neuspěl," doplnila Pavlíková.

tomik007 ( 5. června 2017 00:27 )

Ti kotlikari na fotce mi velmi pripominaji ertrijske uprchliky.. .

jarda304 ( 4. června 2017 21:39 )

Tohle si ještě pamatuji před r. 1989. A soudruzi z brusele nám to tady zavedli zase. Normálním řesenim by bylo snižit daně na ekologicke kotle a ekologicke palivo. Ale to by soudruzi nemohli korumpovat a ponižovat voliče a přitom se sami přiživit. A hlavně nejvíce na tom vydělají prodejci kotlů, kteří o dotaci zvysíli ceny. Staci porovnat, za kolik se prodávají třeba v Polsku nebo SRN

tomik007 ( 4. června 2017 21:31 )

Moc bych se divil kdyby ti urednici nemeli 65 kamaradu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud