Pivní přestup roku. Novým šéfem Budvaru bude manažer Dvořák z Prazdroje

Autor: ČTK, Mii - 
24. dubna 2017
14:30

Nový ředitel státního pivovaru Budějovický Budvar Petr Dvořák se funkce ujme 1. května. Jedenačtyřicetiletý Dvořák byl dříve ředitelem marketingu v Pivovarech Staropramen nebo mezinárodním ředitelem značky Pilsner Urquell. Předchozí dlouholetý šéf Budvaru Jiří Boček skončil ve funkci oficiálně k začátku letošního roku kvůli léčbě rakoviny, od té doby se čeká na jeho nástupce.

Boček pivovar vedl od roku 1991, do Budvaru nastoupil v roce 1984 jako technolog. Loni obdržel od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání.

Dvořák měl od roku 2010 na starost globální strategii prezentace značky Pilsner Urquell. Letos ve firmě působení ukončil po sloučení společnosti se skupinou AB Inbev a následném prodeji japonskému koncernu Asahi. Dvořák dříve působil také například v Pivovarech Staropramen.

Budvar jako čtvrtý největší výrobce v Česku vyváží pivo do 76 zemí. Pivovar, který byl založen 15. dubna 1895, nese od roku 1967 název národní podnik Budějovický Budvar. Je posledním českým pivovarem, který vlastní stát. Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta.

zdenek43 ( 24. dubna 2017 16:05 )

a huraaaa, zase Cesko prijde o dalsi ZLATE VEJCE z majetku nas vsech ......... B U D V A R a zase soudruzi - pratele z CSSD a jejich pratele jsou u toho......... jako u vseho co jsme?? tedy diky soudruhum-pratelum z CSSD R O Z D A L I do tech spravnych rukou??? OKD,Unipetrol,Ceska sporitelna s.p., Komercni banka,IPB........ dejte si p o z o r ...... jeste je co k r a s t ...... A tak si stát nechává kontrolu v podnicích strategického významu: zde se jedná o podniky odvětví síťového charakteru: ČEZ, a.s., MERO ČR, a.s. nebo ČEPRO, a.s., Letiště Praha a Český aeroholding; stejně tak i v České poště, Lesích ČR, či v s. p. Povodí, které plní významnou službu veřejnosti, případně spravují určitý typ společenského zájmu a mají tedy pro stát strategický význam. Zvláštním případem je Budějovický Budvar, kde prvořadým zájmem státu musí být chránit uznávanou značku a tradiční výrobu......Výsledky hospodaření pak ukazují, že podniky jako je např. Budějovický Budvar, ČEZ, ČEPRO apod. přinášejí státu značný zisk, který není pro hospodaření státu zanedbatelný.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud