Vladimír Železný je zpátky: Chce rozjet zpravodajskou televizi

Autor: deb - 
31. března 2017
19:24

Ještě letos začne vysílat nová zpravodajská televize Z24. Provozovat ji bude majitel Mňam a Mňau TV Pál Milkovics. Zpět do mediálního byznysu se vrací Vladimír Železný jako její spolumajitel. Kutil TV, MUDr TV a Trhák TV, tyhle televizní stanice patří mezi další, které firma připravuje. Na informaci upozornilo Aktuálně.cz.

V Česku by před začátkem léta měla začít vysílat nová zpravodajská televizní stanice Z24. Provozovat ji bude šéf televizních stanic Mňam a Mňau TV Pál Milkovics. Vladimír Železný je spolumajitelem a vrací se tak do mediálního byznysu. V letech 1993 až 2003 vedl televizi Nova. Poté se věnoval politické kariéře. Byl senátorem za Znojmo i europoslancem. Několik měsíců v roce 2013 šéfoval TV Barrandov.

Letos chtějí majitelé do nové stanice Z24 investovat mezi 60 až 80 miliony korun a měla by být dostupná všude. „Chceme mít pro tento kanál co nejširší pokrytí, což by mělo zahrnout i terestrické digitální vysílání (DVB-T),“ řekl webu Pál Milkovics.

VIDEO: Podívejte se na rozhovor s Vladimírem Železným

Video Exšéf Novy Vladimír Železný: Zničilo mě Grossovo spiknutí! - Zuzana Bubílková, Lukáš Červený

Velké naděje nové zpravodajské stanici ale nedává mediální analytik Filip Rožánek. „Plnohodnotné nepřetržité zpravodajství je jeden z nejnáročnějších projektů vůbec. Myslím, že o klasickou televizi s breaking news ani nepůjde. Bude to spíš nějaká lowcostová varianta,“ míní Rožánek. V příštím týdnu Milkovics a Železný oznámí, jak bude samotná stanice vypadat a jaké novináře do ní dostali.

V Česku funguje zatím jen jedna kontinuální zpravodajská stanice – ČT24 České televize. Konkurovat jí chtěla stanice Z1, protože ale nevydělávala, po třech letech vysílání skončila. Dle Milkovicse je nyní zpravodajství méně nákladné než v době, kdy začínala Z1. „Živé vysílání je nyní o polovinu levnější. Nepotřebujete nikam posílat přenosové vozy, můžete využít sociální sítě,“ říká.

Start vysílání zpravodajské stanice se posunul kvůli nezdařené show Leoše Mareše

Stanice měla vysílat už vloni v létě, ale nakonec se start posunul o rok. „Vždycky je rozdíl mezi plány a realitou a já jsem častokrát více ambiciózní, než je pravděpodobně reálné. Navíc minulý rok byl pro nás byznysově celkem těžký. Nikdy to není stoprocentní, nicméně tentokrát opravdu začneme na 99 procent vysílat,“ popisuje.

Nezdařená noční show Leoše Mareše způsobila Milkovicsovi těžký rok. Měla se vysílat na Mňam TV, ale těsně před premiérou přešel po dohodě na Primu. Na Mňam TV byl vysílán v reprízách. Vysílání na Primě skončilo po neshodách a na Milkovicse zbyl jen 10milionový dluh. Kvůli zkrachovanému projektu začali loni z jeho firmy CE Media odcházet zaměstnanci a akcionáři. Dluh se mu podařilo zaplatit, i když musel prodat další svá podnikání.

Neúspěch a provoz Mňam a Mňau TV ho loni stál až 30 milionů korun. Obě stanice jsou ztrátové, ale loni na podzim je koupil nový majitel, akciová společnost S&P Broadcasting, ve které je Milkovics ředitelem a spoluzakladatelem. Důvěru nových vlastníků si musel prvně získat. „Nestalo se to tak, že bych zvedl telefon a řekl, prosím, dejte nám peníze. Museli jsme je přesvědčit svým plánem,“ popisuje.

Tři nové stanice a časopis zdarma

Ještě letos připravuje Milkovics další tři stanice, které chce spustit. Jsou to Kutil TV, MUDr TV a Trhák TV, což bude teleshoppingová stanice. Celkem budou stát 50 milionů korun, které by se firmě měly vrátit příští rok.

Mňau TV využívá z jedné třetiny obsah, který tvoří sami diváci. Každá stanice plánuje mít vlastní časopis, který bude předplatitelům zasílán zdarma. První vyjde měsíčník Mňam, který si údajně předplatilo už 10 tisíc lidí.

 

1912 ( 3. dubna 2017 12:40 )

Železného židovin užili dost a ještě stát musel tolik miliard zaplatit za tyto židoviny které spáchal těmi projevy a oblbovačkami na Nově !!Už takové magory nepotřebujeme i zloděje abyse ukazovali na obrazovceči vlastnili telku !!!!!

tomik007 ( 1. dubna 2017 01:13 )

Mel by si spis zacit zkouset Rubash

dietr ( 1. dubna 2017 00:12 )

zbývající jednu hodinu může trénovat skoky do rakve

moiaza ( 31. března 2017 21:25 )

Ach bože, zase bude železný vovka rozsévat své moudrosti. Vlastně, mi je to jedno. Primu, ani Novu stejně neposlouchám. Tak ať si klidně někde žvaní dál.

dr.x.crement ( 31. března 2017 20:56 )

ČT 24 je silný soupeř + koncesionářské poplatky.Z24 to lehké mít nebude. Doufám,že pustí do éteru doc.Konvičku - a nechají ho mluvit!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud