Rusové zarazili dovoz drůbeže a vajec ze čtyř krajů Česka. Kvůli ptačí chřipce

Autor: ČTK, Mii - 
29. března 2017
11:20

Ruská zemědělská inspekce ve středu zavedla dočasné omezení dovozu živé drůbeže a násadových vajec ze čtyř krajů České republiky. Důvodem je výskyt ptačí chřipky. Oznámila to agentura TASS s odkazem na sdělení inspekce Rosselchoznadzor.

Podle TASS se omezení týká Pardubického, Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje. Produkce z těchto krajů se nesmí ani přes území Ruska převážet.

V polovině února Rusko dočasně zakázalo dovoz stejné produkce z Itálie, Řecka, Slovenska a Polska. Před dvěma týdny ruská zemědělská inspekce omezila kvůli ptačí chřipce i vývoz drůbeže ze šesti ruských regionů, uvedl TASS.

Kvůli ptačí chřipce se na moravských rybnících objevily mrtvé kachny:

Video Ptačí chřipka na Moravě - MOS ČSO

Ptačí chřipka se v České republice začala šířit začátkem ledna letošního roku. Veterináři vyhlásili téměř 40 ohnisek, kolem kterých zpřísnili veterinární dozor. Utratili kolem 100 000 ptáků.

Připomeňte si ptačí chřipku v Česku:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud