Lidl stahuje lískooříškovou pomazánku. Kvůli strachu z rakoviny

Autor: ula - 
24. 3. 2017
18:10

Obchodní řetězec Lidl stahuje z prodeje lískooříškovou pomazánku Sympathica s datem spotřeby 9. 11. 2017. Podle internetového pořadu A dost! obsahuje vysoké množství rakovinotvorných látek MCPD. Lidl zadal vlastní kontrolní testy pomazánky a čeká na výsledky.

„Z preventivních důvodů jsme již v pondělí stáhli všechny šarže tohoto výrobku z prodeje a zadali vlastní testy různých šarží. Nyní čekáme na výsledky kontrolních testů a vyjádření výrobce – společnosti CHOCOLAND, a.s., Kolín,“ uvedla mluvčí řetězce Zuzana Holá.

Pokud máte pomazánku doma, můžete vrátit jakoukoliv šarži do prodejny. Budou vám vráceny peníze i bez předložení účtenky. Tuto informaci najdete i ve vstupním prostoru prodejny.

 „Zdraví našich zákazníků a bezpečnost potravin je pro nás absolutní prioritou, činíme proto veškeré kroky pro to, abychom do budoucna podobnou situaci zcela vyloučili. Zároveň jsme požádali odborníky o vyjádření k míře zdravotní závadnosti testované šarže. Jakmile jej budeme mít k dispozici, budeme naše zákazníky okamžitě informovat,“ dodala Holá.

Proč mají Češi jíst horší potraviny než zbytek Evropy? Odpovídal ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL):

Video Proč mají Češi jíst horší potraviny než zbytek Evropy? 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

joudajoudovy ( 26. března 2017 09:47 )

a neni jiz nacase korporatnika vyhnat za hranice?

Milly22 ( 24. března 2017 22:51 )

 Jenže tam máte fotografii úplně jiné pomazánky dementi!

Zobrazit celou diskusi
Další videa