Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Postrach úředníků Jakub Čech ještě přitvrdí: V 16 letech ho soud zplnoletnil

Autor: ks, ČTK - 
10. února 2017
13:35

Jakub Čech je už ve svých 16 letech známým českým aktivistou, který sklízí úspěch. Nyní se dočkal zásadního zlomu a stal se plnoletým – tedy alespoň před úřady. Konečně se mu splnil sen a může se podílet na chodu města a dalších aktivitách. S informací přišel web Lidovky.cz.

Vše začalo před šesti lety, kdy se mladý aktivista Jakub Čech začal zajímat o veřejné dění, nyní se mu podařilo získat svéprávnost. Díky tomu se může více angažovat v občanských spolcích a jejich orgánech. Ale také může spolek zastupovat ve správních řízeních, což má své výhody, protože může rozhodovat o věcech, které se týkají jeho rodného města Prostějova. 

V minulých letech se zplnoletnění uplatňovalo jen pro účely sňatku. Mladý aktivista se nenechal odbýt a zjistil si, že není jediný, kdo toužil po přiznání svéprávnění. Před ním se to povedlo mladým podnikatelům, kterým nesvéprávnost znemožňovala podnikání, a tak dlouho si s myšlenkou pohrával, že se mu to nakonec povedlo vybojovat.

Mladého studenta k tomu dohnal jeho boj s úředníky. V mnoha případech totiž Jakub Čech narazil na svůj nízký věk, kvůli kterému se nemohl dostat k informacím.

Politika proslavila i dalšího chlapce: Miki Kopas a jeho rozhovor s Karlem Schwarzenbergem je nezapomenutelný

salto ( 16. února 2017 15:34 )

Ten chlapec není uvědomělý ani občansky aktivní je to jenom mladinký prudící škodič a jestli jednou dospěje, tak se za to bude stydět

victor1 ( 12. února 2017 15:35 )

Jo,a naše tajná služba,co nemá poznatky,že nám hrozí teroristický útok.Jakoby ty francouzké a holandské tajné služby ty poznatky měly,že?To jsou ale *** ti terosté,že to těm tajným nejdříve neoznámí,co?Normálně bych je pokutoval.

victor1 ( 12. února 2017 15:31 )

Klidně,ale trvám na tom,aby se na mě nepřišlo.Kdo mi to zajistí?No přece naši vyšetřovatelé od policie ČR.

victor1 ( 12. února 2017 15:29 )

Jasně.Již výše jsem psal,že je to búzik.Ovšem,vypadá tak,že bych mu ho na chvíli půjčil.Je to prostě holka s vocasem.

victor1 ( 12. února 2017 15:26 )

Že?A prý budoucí "podnikatel".Zase bude jedno hovado dávat 50 Kč na hodinu.Bliji.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud