Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Kontroly kotlů zneužívají zloději: Vydávají se za úředníky

Autor: ks - 
8. února 2017
10:19

Kontrola kotlů je v plném proudu a samozřejmě si na své přišli i zloději, kteří se vydávají za falešné úředníky. S informací o podvodnících přišel Deník.cz. Jak poznáte falešného úředníka? 

Už déle než měsíc úředníci obchází majitele kotlů a topných zařízení, z jejichž domů se valí černý dým. Celou situaci navíc zneužili zloději, kteří se začali vydávat za falešné úředníky.

Na co si dávat pozor? 

Falešní úředníci se snažili dostat do domů na Zlínsku, Kroměřížsku a Ústecku. Jejich majitelé byli naštěstí obezřetní a vše si telefonicky ověřili. „Platí jednoduché pravidlo neotvírat nikomu, kdo sám zvoní u dveří s tím, že jde zkontrolovat, čím topíte. Zákon totiž neumožňuje, aby úřední kontrola v rodinném domě, bytě nebo rekreačním objektu proběhla bez avíza, respektive bez prvotního písemného upozornění na podezření z porušování zákona o ochraně ovzduší,“ řekl Deníku ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

„To znamená, že ani úředník, natož kdokoliv jiný, v žádném případě není oprávněn požadovat vstup do domu za účelem kontroly kotle nebo jiného spalovacího zdroje, aniž by majitel nemovitosti byl předem písemně upozorněn dopisem na možnost fyzické kontroly,“ vzkázal ministr. Na písemné ohlášce trvejte, někteří zloději jsou totiž natolik drzí, že se nebojí předem ohlásit telefonem.

kecal ( 25. července 2017 15:24 )

tomik007 ( 8. února 2017 13:37 )

ANO - HEZKY CEZKY

zednik ( 8. února 2017 13:27 )

Co tak čtu, tak většinou ty "pravé" kontroly jsou na udání sousedů. Ve společnosti RAI Most zplála hala podniku na zpracování plastů a výrobu plastových součástí do vozidel. Škoda bude přes 100 mil. Na místě byl i měřicí vůz, který však nezjistil nebezpečnou koncentraci škodlivin v ovzduší.

fouk.si ( 8. února 2017 10:49 )

To se dalo čekat !!! Vymšlejí pitchoviny a do baráků se bude snažit dostat kdejaký šmejd. Samy zákazy, příkazy a zhovadilosti.Člověk aby se bál otevřít dveře.

moiaza ( 8. února 2017 10:48 )

Český človíček dokáže orást kdykoliv a kohokoliv. On si cestičku ke svým zlodějnám vždycky najde. V tom jsme světová velmoc. Jak říkal jeden dramatik, hlavní je, že zvítězí pravda a láska. K čemu, to neřekl. Možná myslel právě tu lásku k penízkům.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud