Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Policie chce obžalovat pražský dopravní podnik. Kvůli jízdenkám od Rittiga

Autor: ČTK, Mii - 
6. února 2017
15:30

Na pražský dopravní podnik by měla být podána obžaloba, v pondělí to uvedl dozorující státní zástupce Adam Borgula. Případ se týká 18 obviněných, mezi nimiž je podle dřívějších informací i lobbista Ivo Rittig. Kauza souvisí se zakázkami na tisk jízdenek, na prodej jízdních dokladů, na projekt tzv. elektronické jízdenky a dále také s následnou legalizací výnosů z trestné činnosti.

„Mohu uvést, že aktuálně jsem obdržel v této věci od policejního orgánu návrh na podání obžaloby včetně relevantního spisového materiálu,“ napsal Borgula. „Návrh na podání obžaloby se týká všech 18 v této věci obviněných osob,“ doplnil.

Dopravní podnik uzavřel podle policie nevýhodný kontrakt na výrobu jízdenek s papírnou Neograph, který zprostředkovala Cokeville Assets, firma Rittigova obchodního partnera Petera Kmetě. Neograph firmě podle vyšetřovatelů odváděl 17 haléřů z každé jízdenky. Nadační fond proti korupci v minulosti uvedl, že konečným příjemcem těchto peněz byl pravděpodobně Rittig.

Obvinění z organizovaného zločinu

Lobbista byl z praní špinavých peněz obviněn v únoru 2014, společně s ním tehdy média mezi stíhanými jmenovala Kmetě, jednatele Neographu Jana Janků a Rittigova právníka Davida Michala. Později ke skupince přibyl další podnikatelův právník z kanceláře MSB Legal Marek Stubley. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti v organizované skupině jim hrozí až osmileté vězení.

K dalším obviněným v kauze podle médií patří bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák, a to mimo jiné kvůli údajně předražené zakázce zmanipulované ve prospěch firmy Cross Point.

joudajoudovy ( 7. února 2017 21:10 )

dalsi placnuti do vody.... princip padajiciho lejna. pred soud usedne prepaznice mana novakova a kmotri se budou radovat na svych latifundiich v danovych rajich a budou si merit, kdo ma vetsi diru v hlave. chtelo by to zavest izraelsky povalecni system, kdy si sami hledali valecne zlocince.

venda27 ( 6. února 2017 17:34 )

Tak co se v tomhle státě děje to je mazec vše obráceně

mirkazam ( 6. února 2017 16:06 )

To má být sranda ?? Za legalizaci výnosů s trestné činnosti v organizované skupině jim hrozí až osmiletý trest ...asi tak jako Nagyové,že ?? ;-

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud