Veterináři utratili 17 tisíc kachen na jihu Čech. Kvůli ptačí chřipce

Autor: ČTK, deb - 
1. 2. 2017
14:35

Hasiči s veterináři ve středu kvůli ptačí chřipce utratili 17 tisíc kachen ve Vlachově Březí na Prachaticku. Jde dosud o největší chov. Nemoc se do něj dostala pravděpodobně ve slámě z podestýlky. Uvedl to František Kouba, ředitel jihočeské krajské hygienické stanice. V jižních Čechách je to šesté ohnisko ptačí chřipky.

„Jsme bohužel nejvíc zasažená oblast v České republice. Tohle je chov, který je velice pečlivě sledován, biologická bezpečnost zde byla dobrá až na tu podestýlku. Je to sláma skladovaná ve vnějším prostředí a nebyla to jejich sláma, přivezli si ji z jiného hospodářství, protože neměli dostatek své, a pravděpodobně došlo ke kontaminaci," řekl Kouba.

Kachňata likvidovali hasiči s veterináři. Z jedné ze tří hal chovu je vynášeli v černých popelnicích, házeli do velkého modrého kontejneru, kde je utratili pomocí kysličníku uhličitého.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa