Dechberoucí pohled z Ještědu: Liberec vzala tsunami!

14. ledna 2017
09:30

Severočeskou metropoli »spolkla« vlna tsunami. Přinejmenším to tak vypadalo při pohledu z Ještědu. Liberec zmizel pod vlnami z mraků.

Úchvatnou podívanou měla na svědomí mračna, která doprovází změnu počasí. „Jedná se o oblak Altocumulus lenticularis. Tyto oblaky dokážou malovat na obloze neuvěřitelné krásy,“ upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová. Tvoří se, když okluzní fronta přechází pásmo hor. Vzdušná masa je nucena překážku obtéct a pak sklouzne do údolí.

Obleva, která právě v Česku panuje, skončí v sobotu. Pak se vrátí mrazy. „Kolem tlakové níže nad Skandinávií k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ranní teploty se v novém týdnu na některých místech Česka mohou opět dostat až k minus patnácti stupňům. Na horách by mělo sněžit. Mrazivé počasí očekávají meteorologové až do konce příštího týdne.

Jak bude?

Sobota: zataženo, sněžení, noc -8 až -1 °C, den -2 až +2 °C.

Neděle: zataženo, sněhové přeháňky, noc -12 až -4 °C, den -4 až 0 °C.

Pondělí: oblačno, místy občasné sněžení, noc -15 až -10 °C, den -6 až -2 °C.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud