PPF prodala ruskou síť obchodů s elektronikou. Eldorado koupili Rusové

Autor: brk - 
9. 12. 2016
10:50

Skupiny PPF a EMMA Capital prodaly ruskou síť obchodů Eldorado, která se specializuje na prodej elektroniky a malých domácích spotřebičů. Novým majitelem jsou „ruští investoři spříznění s finanční a investiční skupinou Safmar“, uvedla PPF vlastněná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Výši transakce nezveřejnila. 

Obchodu si blíže všímá server Info.cz. Firma Eldorado byla založena v roce 1994. Skupina PPF do ní vstoupila v roce 2009. Na konci června mělo Eldorado v Rusku 412 obchodů a jeho tržby za první pololetí stouply o 25 procent na 59 miliard rublů (22 miliard Kč). Její nový vlastník, skupina Safmar, patří podnikatelům Michailu Gucerjevovi a Michailu Šišchanovovi. Nově získanou společnost by teď mohli spojit s jejich sítí Technosila.

Skupina PPF, kterou ovládá miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner, investuje do rozsáhlé řady odvětví od bankovnictví a finanční služby přes telekomunikace, pojišťovnictví po zemědělství a biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. 

Letošní rok stoupl skupině v prvním pololetí čistý zisk meziročně o čtvrtinu na 6,7 miliardy korun (248 milionů eur). Celková aktiva činila zhruba 654 miliard korun (24,22 miliardy eur).

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa