Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Matku s rakovinou léčil šťávami, ta zemřela. Teď chce dalším „pomoci“ knihou

Autor: Tomáš Polák - 
6. listopadu 2016
05:02

Pan Michal (46) léčil svoji matku z těžké rakoviny plic ovocnými a zeleninovými šťávami. Byl přesvědčen o tom, že alternativní léčba jeho mamince zabírá. Proto ji nakonec přemluvil, aby od klasické léčby ustoupila, a to i přes upozornění lékařů, které Blesk.cz zveřejnil. Maminka nakonec těžké nemoci podlehla. Její syn chce teď „poradit“ dalším napsáním knihy. To se mu ale nedaří.

Blesk.cz sledoval příběh paní Marcely Foltýnové (†65) od samého začátku. V lednu jsme přinesli zprávu o údajném „zázračném vyléčení“ malobuněčného karcinomu plic, které mělo přijít po intenzivní domácí léčbě v podobě ovocných a zeleninových šťáv, reiki a pozitivního myšlení. „To tělo se umí zpátky samoregenerovat, pokud mu k tomu dáte správné podmínky, ale musíte tomu věřit,“ tvrdil tehdy její syn.

Syn mi dává kameny, které mi dobíjí energii, na šťávy koupil odšťavňovač,“ řekla Blesk.cz v lednu sama paní Marcela. Ústupu rakoviny tehdy věřila, dokazovat to mělo potvrzení ošetřující lékařky. „Nyní po asi sedmi týdnech alternativní léčby došlo k významnému ústupu původního nálezu,“ napsala doktorka Hana Vašínová 7. ledna na lékařskou zprávu. Blesk.cz ale později lékařka řekla, že neviděla původní snímek a neměla tedy s čím porovnávat.

Paní Marcele se později rakovina plic ještě více zhoršila. Její syn z toho obviňoval maminčino negativní myšlení. „Když jsme byli na začátku, slíbila si máma, že v případě uzdravení odejde od manžela a začne nový život. Nádor zmizel a máma namísto splnění slibu se vrátila zpět k manželovi, do prostředí, kde jí nemoc vznikla… Píši to a zveřejňuji hlavně proto, aby bylo vidět, že pokud neuděláte opravdu razantní změnu v životě a hlavně nezměníte to, co vám nemoc přivedlo, tak se vrátí,“ napsal syn na sociální síť.

Paní Marcela těžkou rakovinu porazit nedokázala a 25. června nakonec zemřela. Pan Michal to pak na sociální síti zdůvodňoval tím, že „má její duše jiné úkoly, že ji tátova duše potřebuje, nebo má prostě jiné plány“. To, že by ji zabila rakovina, dodnes odmítá a o „úspěšném“ alternativním léčení chce dokonce vydat knihu. Kvůli tomu si také založil profil na crowdfundingovém portálu Hithit.cz, který pomáhá získávat peníze od lidí na nejrůznější projekty. Zde dál zarytě tvrdil, že matce nádor zmizel.

Knihu firma zatrhla

„Knihu chci vydat, protože v ní je plno informací, které můžou pomoci spoustě lidem, stejně tak, jak se to již stalo během zveřejnění naší léčby na Facebooku. Přestože tu máma již není (proč, přestože jí nádor zmizel, najdeš v knize), chtěl bych jí tam nahoru poslat vzkaz, že to, co zde udělala a dokázala, pomáhá lidem dál i po jejím odchodu,“ napsal pan Michal na stránku. Ta ale jeho projekt brzy zatrhla.

Video  Marcela (65) tvrdí: Z rakoviny mě vyléčily ovocné a zeleninové šťávy.  - Tomáš Polák, Jiří Nováček, Petr Soukup
Video se připravuje ...

Na základě množících se informací, které zpochybňují důvěryhodnost tohoto projektu, jsme dnes oslovili autora, aby se k nim vyjádřil a uvedl vše na pravou míru. Na jeho vyjádření nyní čekáme a podle něj podnikneme další kroky,“ napsala Jana Ecksteinová z Hithitu.

Pan Michal si pak vše vyložil po svém. „Hithit podlehl nátlaku trollů a lidí, kteří ve zprávách vyhrožovali smrtí mně i lidem, kteří si knížku koupili nebo napsali pozitivní komentář,“ prohlašoval. Na reakce uživatelů o tom, že by měl knihu vydat na vlastní náklad, reagoval vyhýbavě. „Tohle měl být v podstatě test, jestli knížka bude lidi zajímat. Pokud ano, rád bych ji vydal,“ napsal.