„Nelovte Pokémony, ale muslimy.“ Kooperativa podává trestní oznámení

Mluvčí Kooperativy Milan Káňa uvedl pro Blesk.cz, že se společnost ohradí proti problematické fotomontáži.
Autor: Václav Lang - 
26. července 2016
18:39

Pojišťovna Kooperativa se rozhodla zakročit proti koláži, která se šíří internetem. Fotomontáž znázorňuje reklamní plachtu pojišťovny, na které je ale místo původního sloganu nápis „Nelovte Pokémony, ale muslimy“. Na výzvu Kooperativy už obrázek zmizel z facebookového profilu Bloku proti islamizaci, teď společnost chystá trestní oznámení na autora koláže.

Na profilu Bloku proti islamizaci, který vzniknul v reakci na hádky uvnitř silnějšího Bloku proti islámu, už problematická fotografie není. K jejímu stažení vyzvala Kooperativa přímo na Facebooku minulý pátek.

Obrázek, který koluje po internetu, a reakce společnosti Kooperativa.Obrázek, který koluje po internetu, a reakce společnosti Kooperativa. | Repro Facebook

„Po naší výzvě byla fotomontáž z jejich facebookového profilu stažena, ale připravujeme trestní oznámení na neznámého pachatele, který fotomontáž vytvořil. Vykazuje totiž příznaky trestného činu poškození cizích práv a podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod,“ uvedl pro Blesk.cz mluvčí společnosti Milan Káňa.

V dřívější výzvě na Facebooku Kooperativa uváděla, že je slušnou společností, a proto žádá o stažení obrázku. „Urážlivý výrok jste spojili s naší značkou. Vaše jednání považujeme za protiprávní,“ uvedla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

nejkulatoulinkatejsi ( 28. července 2016 09:11 )

  me to rozesmalo a dle mého názoru je načase začít dřív, než začnou lovit oni nás...

gabreta ( 28. července 2016 01:39 )

Jó kdyby to udělalo "Stohoven" tak je všechno OK!!

rentierskej ( 27. července 2016 00:55 )

duševní vlastnictí či loga (úspěšných) firem, je opravdu drahá sranda. ale kooperativa, to je "lokální" srač/ka, kterou za humny už nikdo nezná...

rentierskej ( 27. července 2016 00:51 )

TRAGÉDI! to je klika, že kooperativa nemá monopol! bez kooperativy se dá žít, (bez smyslu pro humor se však žije dost blbě).

lesnismes ( 26. července 2016 23:25 )

Fuc-k off ,hloupej svejku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud