„Nelovte Pokémony, ale muslimy.“ Kooperativa podává trestní oznámení

Mluvčí Kooperativy Milan Káňa uvedl pro Blesk.cz, že se společnost ohradí proti problematické fotomontáži.
Autor: Václav Lang - 
26. 7. 2016
18:39

Pojišťovna Kooperativa se rozhodla zakročit proti koláži, která se šíří internetem. Fotomontáž znázorňuje reklamní plachtu pojišťovny, na které je ale místo původního sloganu nápis „Nelovte Pokémony, ale muslimy“. Na výzvu Kooperativy už obrázek zmizel z facebookového profilu Bloku proti islamizaci, teď společnost chystá trestní oznámení na autora koláže.

Na profilu Bloku proti islamizaci, který vzniknul v reakci na hádky uvnitř silnějšího Bloku proti islámu, už problematická fotografie není. K jejímu stažení vyzvala Kooperativa přímo na Facebooku minulý pátek.

Obrázek, který koluje po internetu, a reakce společnosti Kooperativa.Obrázek, který koluje po internetu, a reakce společnosti Kooperativa. | 

„Po naší výzvě byla fotomontáž z jejich facebookového profilu stažena, ale připravujeme trestní oznámení na neznámého pachatele, který fotomontáž vytvořil. Vykazuje totiž příznaky trestného činu poškození cizích práv a podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod,“ uvedl pro Blesk.cz mluvčí společnosti Milan Káňa.

V dřívější výzvě na Facebooku Kooperativa uváděla, že je slušnou společností, a proto žádá o stažení obrázku. „Urážlivý výrok jste spojili s naší značkou. Vaše jednání považujeme za protiprávní,“ uvedla.

Doporučujeme
nejkulatoulinkatejsi ( 28. července 2016 09:11 )

  me to rozesmalo a dle mého názoru je načase začít dřív, než začnou lovit oni nás...

gabreta ( 28. července 2016 01:39 )

Jó kdyby to udělalo "Stohoven" tak je všechno OK!!

vog.ht ( 27. července 2016 06:47 )

Ať jde do hajzlu, kripl. Je to vtipný a muslimy bych lovil s chutí, hlavně je trefit přímo na komoru!!

rentierskej ( 27. července 2016 00:55 )

duševní vlastnictí či loga (úspěšných) firem, je opravdu drahá sranda. ale kooperativa, to je "lokální" srač/ka, kterou za humny už nikdo nezná...

rentierskej ( 27. července 2016 00:51 )

TRAGÉDI! to je klika, že kooperativa nemá monopol! bez kooperativy se dá žít, (bez smyslu pro humor se však žije dost blbě).

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa