Vrahovi z Nice se nerovná ani Hepnarová. Kdo další zabíjel s nohou na plynu?

 • Autor: ČTK,zst - 
  15. 7. 2016
  15:35

  Psal se červenec 1973, když Olga Hepnarová najela na zastávku tramvaje v Praze a nákladním automobilem tu zavraždila osm lidí. Hrůzný čin poslední popravené ženy Československa připomněl nedávno film. A teď ho lidé skloňují znovu poté, co Tunisan Lahouaiej Bouhlel povraždil ve francouzském Nice 84 lidí za volantem kamionu během oslav. Připomeňte si další podobné případy, které se odehrály v posledních 15 letech.

 • 1.Česko: Hepnarová zavraždila osm lidí na zastávce

  Červenec 1973 – Praha: Olga Hepnarová byla česká masová vražedkyně, která v roce 1973 v Praze úmyslně najela vypůjčeným nákladním automobilem na tramvajovou zastávku a usmrtila osm lidí. Byla poslední popravenou ženou v Československu. Hepnarová sama sebe označovala jako sexuálního mrzáka, měla pohlavní styk s muži i ženami. O jejím příběhu vznikl film Já, Olga Hepnarová.

  Olga Hepnarová zavraždila v roce 1973 osm lidí.Olga Hepnarová zavraždila v roce 1973 osm lidí. | archiv Blesk.cz

  Po tragédii na ulici ležela bezvládná těla.Po tragédii na ulici ležela bezvládná těla. | bontonfilm

 • 2.Rakousko: Psychicky nemocný najížděl do lidí

  Červen 2015 – Rakousko. Řidič terénního vozu v centru Štýrského Hradce ve vysoké rychlosti úmyslně najížděl do chodců: tři lidi zabil a dalších 34 zranil. Podle policie nešlo o terorismus. Muž, který byl krátce po činu zatčen, trpí psychickými problémy.

 • 3.Francie: Vánoční vrah v Nantes

  Prosinec 2014 – Francie: Řidič nákladního auta najel do davu lidí na vánočním trhu v Nantes na západě Francie. Zranil deset osob, dva ze zraněných později zemřeli. Po činu se probodl nožem a utrpěl rovněž vážná zranění. Prokuratura poté uvedla, že se jedná o „izolovaný čin“ a není možné mluvit o terorismu.

  Vánoční masakr v Nantes v prosinci 2014Vánoční masakr v Nantes v prosinci 2014 | Profimedia

 • 4.Francie: Vyšinutý muž v Dijonu

  Prosinec 2014 – Francie: Muž v Dijonu úmyslně najížděl na chodce, vykřikoval Alláhu akbar (Bůh je veliký) a 13 osob zranil. Podle policie nešlo o teroristický čin, ale o krok duševně vyšinutého jedince.

  Útok v Dijonu, o terorismus nešlo. Řidič schválně najížděl na lidi a křičel Alláh Akbar.Útok v Dijonu, o terorismus nešlo. Řidič schválně najížděl na lidi a křičel Alláh Akbar. | Profimedia

 • 5.Nizozemko: Původní cíl byla královna

  Duben 2009 – Nizozemsko: Útočník se pokusil spáchat atentát na královnu Beatrix a její rodinu ve městě Apeldoorn tak, že chtěl svým autem zasáhnout autokar s panovnicí. Muž svůj cíl minul, vjel do davu a zabil čtyři lidi. Dalších 13 osob bylo zraněno, tři z nich zemřely v nemocnici. Zraněním podlehl i útočník.

 • 6.Izrael: Vrah v buldozeru i autobuse

  Červenec 2008 – Izrael: Svůj pracovní stroj proměnil ve smrtící zbraň řidič buldozeru v Jeruzalémě, když ho obrátil proti jedoucím autům a autobusu a zabil tři lidi a 45 dalších zranil.


  Únor 2001 – Izrael: Terorista najel kradeným autobusem do lidí na autobusové zastávce v Tel Avivu a sedm z nich zabil. Asi 20 lidí bylo zraněno. Pachatel po činu ujel, policie ho pronásledovala a zastřelila.

 • 7.Pákistán: Pomsta vojákům

  Červenec 2007 – Pákistán: Nejméně 24 pákistánských vojáků zabil útočník, když najel se svým vozem do konvoje v provincii Severní Vazíristán.

  ČTĚTE VŠE O ÚTOKU V NICE

zdenek43 ( 15. července 2016 23:22 )

malej detail,ze ....... za totace kdyby se seslo na jednom miste par lidiiiiiiiii, okamzite by tam nastoupili StBaci a VB.........

adevr ( 15. července 2016 20:33 )

Tohle není u teroristů žádná novinka, proč to srovnávat bulvárně s Hepnarovou...??!! Takhle zabíjejí arabáči v Izraeli poměrně často. Jen není politicky v módě o tom psát. Vy ,,novinářské" zbabělé krysy. berete peníze od grázlů co si vás zakoupili jako děvky, a krmíte za špinavé prachy lidi bláboly. Kde je Vaše kultura?

majojo ( 15. července 2016 20:03 )

Taky jiná lokalita. Mohla to zkusit na 1. máje.... Jestli nějakej erouš nebo sluníčkářskej politik přijde s tím, že to byl osamělý psychicky nemocný vrah, půjdu mu dát osobně přes držku. A věřte, že se k němu dostanu.

Ruudazvostravy ( 15. července 2016 19:31 )

Tadle Oly Hepnar bila prej totiš Hawelofská dýzydentka.Gdyš prej tenkrát lydi nechtěly louskat tý jejý samyzdaty,tak jý to prej hrozně nasr*alo a pak uš bilo dílo skázi hotoví bjehem vokamžyku.

tgbg ( 15. července 2016 18:54 )

Soudružka Hepnarová::::

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud