Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Před třemi lety vtrhl ÚOOZ na Úřad vlády. Nagyové teď znovu hrozí vězení

Autor: ČTK, mib - 
13. června 2016
08:03

Přesně před třemi lety zasahoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) na Úřadu vlády, kde zadržel někdejší ředitelku vládního kabinetu Janu Nečasovou (dříve Nagyovou). Ta je spolu s bývalým šéfem zpravodajství Milanem Kovandou, Ondřejem Páleníkem a jejich podřízeným Janem Pohůnkem obviněna ze zneužití Vojenského zpravodajství. Hrozí jim až pětileté vězení. Soud bude kauzu opět projednávat v pondělí. 

Nagyová podle obžaloby zaúkolovala bez vědomí ministra obrany zpravodajce, aby sledovali dnes už bývalou manželku Petra Nečase Radku Nečasovou. Šlo jí prý o to, aby manželství jejího tehdejšího milence skončilo. Zpravodajci se hájí tím, že prováděli tzv. kontrasledování kvůli obavám, že premiérova rodina je v nebezpečí. Tuto verzi potvrdil ve svědecké výpovědi i Nečas, který uvedl, že úkol zadal on a Nagyová jen zprostředkovala komunikaci.

Čekání na verdikt: Kauza Nagygate opět u soudu

Obvodní soud pro Prahu 1 v pondělí začne opět projednávat kauzu zneužití Vojenského zpravodajství. V minulosti obviněné v čele s Janou Nagyovou osvobodil, odvolávací senát však případ vrátil k doplnění dokazování.

Obvodní soud v kauze poprvé rozhodoval v roce 2014, kdy Nečasové uložil trestním příkazem roční podmínku, Pohůnkovo stíhání zastavil a případ Kovandy a Páleníka předal ministerstvu obrany. Pražský městský soud už tehdy případ zpravodajců vrátil. Nagyová i státní zástupce navíc podali odpor, takže se muselo konat hlavní líčení. Loni v květnu soudkyně dospěla k závěru, že se žádný trestný čin nestal.

Podívejte se na fotogalerii případu Nagyová:

mirkazam ( 13. června 2016 18:36 )

zdenekk....říká ti něco,, *** s ryby "? nééé,tak mrkni do zrcadla...

mirkazam ( 13. června 2016 18:20 )

zdenekk...tobě ale leží ten Babiš v žaludku..Nejsi ty náhodou Kalousek ?? Zklidni hormon,a dej bacha,ať tě neklepne...

mirkazam ( 13. června 2016 18:12 )

No vůl,jak ho titulovala Janinka vzal všechno na sebe,jelikož jeho rodina podle jeho slov byla v ohrožení....sice nevíme v jakém,ale ty fantasmagorie kolem toho musel hodně dlouho vymýšlet,jenom aby si tu megeru nerozlobil.Je to nechutný tyátr s koncem,který lze očekávat...

hejhej ( 13. června 2016 16:51 )

lambrika:

pinia ( 13. června 2016 16:46 )

"Odbornice" na módu, pí Františka, 1x napsala, že se ta stupidní kantýnská, Nagyová, prodavačka, drží vždy za ruku s Nečasem, že tím působí semknutě. Naopak, působí jako nejistá, zbabělá, ubohá, trapná, uondaná, hloupá, ale mazaná, prospěchářská prodavačka, a tou pro Čechy zůstane, ať se i třeba jako klíště drží svého pana Čistého - podpantofláka. Vola - jak ho sama nazvala, nebo i Brůůůna, jejich advokáta. Vždy se musí někoho držet, neboť je zakomplexovaná a jen vyučená, tzv. nána. Kdyby zapřemýšlela, pochopila by, že to Františka do médií naservírovala za účelem jejího ztrapnění před celým národem. Nagyová je tzv. husa, trojkařka/čtyřkařka ze ZŠ, která nečekaně a pro ni samotnou překvapivě získala na chvíli moc, a to údajně tzv. přes postel, přes oblastního ODS-manažera až k tzv. blbečkovi, svému mužíčkovi. Tak vy 2, vy jste v ČR skončili. A nechť se Nečas už necpe k Zemanovi, nebo i ten u nás, jeho voliče, brzy skončí ! Máme ODS a TOP s Nečasem a spol. plné zuby. Vyřiďte to, milý náš Ovčáčku, svému šéfovi, děkujeme. Pěkný den přejí 4 vysokoškolští bardi z Moravy a Čech

Zobrazit celou diskusi