Záhadný bunkr v Ptyči je v obležení bagrů: Bourají stavbu pro miliardáře

Autor: map, mim - 
7. 6. 2016
11:49

Nejtajemnější stavbu v Česku už měsíc bourá demoliční technika. Betonové monstrum, kterému se začalo říkat atomový kryt pro bohaté, přijde o tři čtvrtiny skladů v prvním a druhém nadzemním podlaží bývalého komplexu Maják. Developer totiž změnil záměr a místo komplexu Maják Ptyč tu vyrostou luxusní vily.

„Investoři došli k závěru, že sklady jsou pro ně příliš objemné a že je nepotřebují. Druhé patro, či první nadzemní podlaží, bude ze tří čtvrtin zdemolováno. Zůstane tam západní část, která má v sobě nájezdy a shozy do suterénu. Demolice tam není možná. Zůstane dvoumetrová zeď, která bude sloužit jako ohrada,“ řekl deníku Aha Vlastimil Pech z odboru výstavby při Městském úřadu Kralovice.

Během třinácti měsíců mají být také zakryty tři věže, které komplex proslavily, a mají být postaveny první dvě luxusní vily.

V Ptyči, která s nachází nedaleko Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, mělo původně vyrůst ezoterické školicí středisko Maják hnutí Avenna. Zde měla hrstka vyvolených přečkat i tu nejhorší potenciální katastrofu a zdi komplexu byly z metr tlustého betonu. Areál, který všem připomínal jen vršek protiatomového bunkru, se nyní přestavuje.

Video Záhadnou stavbu v Ptyči boří stroje: Zmizí i betonové majáky!? - David Malik
1080p 720p 480p 360p 240p

Co nový park nabídne?


Luxusní služby pro movité zákazníky, hlavně speciální trezory v podzemí, které se mají zabezpečením vyrovnat i těm v České národní bance. Depozitář, který má mít vlastní zdroje elektřiny i vnitřní klima. Komplex by měl vydržet i pád dopravního letadla, záplavy do výše 20 metrů či osmihodinový požár s teplotou přes 800 stupňů. Investorku by měl přijít na cca 200 milionů korun. Nedokončená stavba však už dříve vyšla na téměř 900 milionů.

Vize exmanželky miliardáře

Tajemný projekt měl podle původního záměru sloužit jako vzdělávací, kulturní a relaxační centrum hnutí Avenna. Za projektem stála exmanželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová, která na něm spolupracovala s Kateřinou Kuňovou a Hanou Přádovou. Údajně věřila, že jí pomohly dostat se z vážné nemoci.

Pak se ale Kuchtová se svými společnicemi nerozešla v dobrém a projekt přepracovala na luxusní útočiště pro boháče. Investor Double Square Group se základním jměním 102 milionů korun má jediného akcionáře, společnost Double Square Limited registrovanou na Kypru. Jedinou členkou představenstva je právě Daniela Kuchtová.

Doporučujeme
joudajoudovy ( 8. června 2016 09:18 )

veze jiz netahnou a tak je nutne zmenit podnikatelsky zamer na mesitu. lze se domnivat, az se dilko postavi, sobotka to odkoupi a pozve utrmacene turisty.

tomik007 ( 7. června 2016 16:34 )

Podivuhodny clanek - ve kterem neni snad ani jedna veta pravdy.

henryj ( 7. června 2016 15:46 )

Není v tom názvu zbytečné to písmeno "T".Bylo by to tam tak jako tak.

fortun ( 7. června 2016 13:54 )

měl to být sklad vyhořelého jaderného paliva, ale po té co to prasklo musí to zbourat

tomik007 ( 7. června 2016 13:15 )

To si postavila Kikina na konec sveta 2012 - ktery se pak nejak nekonal.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud