Zpomalte: Na dálnici D1 namontovali radary, který úsek bude „pod dohledem“?

Autor: bru/ČTK - 
7. května 2016
12:41

Dálnice D1 v úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou bude pod dohledem. Technici tam totiž v sobotu namontovali kamery, které budou měřit rychlost projíždějících aut. Na ostro se podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) měřáky spustí za dva týdny.

Než se systém spustí, potřebuje dva týdny na kalibraci, aby mohl být nasbíraný materiál použitý jako důkaz pro potrestání rychle jedoucích šoférů.

Nehody v uzavírkách nebo v jejich blízkosti jsou častým důvodem dopravních komplikací na nejvytíženější české dálnici. Právě na těchto citlivých místech se mají zařízení pro měření postupně objevit. Silničáři si od nového opatření slibují kromě zvýšení plynulosti provozu i zvýšení bezpečnosti lidí pracujících na opravě dálnice. Naopak místa bez uzavírek by i do budoucna neměla být trvale pod dohledem radarů.

ŘSD plánuje do léta pořídit dalších pět podobných zařízení, která by se postupně měla objevit na dalších opravovaných úsecích. Nyní je na D1 rozestavěných pět úseků, přičemž čtyři úseky z první vlny rekonstrukce, která začala v roce 2014, jsou už dokončené.

Detekční kamery umí po projetí automobilu měřeným úsekem automaticky vypočítat rychlost vozidla a tyto informace předat policii a příslušným obcím s rozšířenou působností. Ty pak budou přestupky řešit s provozovatelem vozidla.

akko ( 7. května 2016 19:03 )

Je hrozne,jak se stavame stadem neflexibilnich magoru...Vse je bud povoleno,nebo zakazano...a vse hlidano...vsude se jen ciha a potom kasiruje...ubohost...

xman1 ( 7. května 2016 15:10 )

Nevite nekdo kde si legalne skoro zadarmo zazavodit? Dal bych tak 10 tisic za mesic. Nepotrebuju/nechci zadny zabezpeceni, zdravotniky, policajty, organizatory, zadny ceny za vyhru, proste se jen parkrat za mesic nekde rychle projet. Nebavi me zavodit na pocitaci, delam to uz 20 let a s 11 trestnymi body musim jeste par mesicu jezdit pomalu nez se mi odectou. A jezdit pomalu je docela nuda a navic je to mnohem nebezpecnejsi nez kdyz jedu rychle, protoze kdyz jedu pomalu, tak hned zacnu usinat. Zivam v podstate uz po 10 km. Jediny reseni (krome rychle jizdy) je vypit redbull a poradne zesilit radio .. coz hlavne v lete bohuzel zase pritahuje policii. Navic jak mam malo zmacknuty plyn, tak musim mit porad moc ohnuty kotnik a po delsich jizdach z toho boli slachy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud