Do Brna přijeli Putinovi „vlci“. Zamířili na hřbitov uctít Rudoarmějce

Autor: mts - 
3. května 2016
20:51

Motorkáři z ruského motocyklového klubu Noční vlci, známého vztahy s prezidentem Vladimirem Putinem, dorazili do Brna. Zamířili na ústřední hřbitov, kde na ně čekali členové klubu vojenské historie a příznivci Ruska.

Motorkáři sem dorazili odděleně z Polska a ze Slovenska. Z Brna už budou pokračovat společně. Nyní byli rozděleni, protože některým se nepodařilo překročit polské hranice, a tak přeletěli letadlem na Slovensko, odkud pokračují na strojích.

Rusové na Ústředním hřbitově v Brně položili k hrobu Rudoarmějců věnce a květiny.

Do jihomoravské metropole jich dorazilo 80. Pro své stroje měli vyhrazené parkoviště u hřbitova. Akce přilákala desítky zvědavců a dohlíželi na ni policisté.

Ruské úřady i média věnují cestě motocyklistů mimořádnou pozornost, protože k jejich hnutí se hlásí i prezident Putin. Šéf Kremlu čas od času navštěvuje jejich akce, které kritici označují za srazy krajních nacionalistů a pravicových radikálů.

Šéf klubu Alexandr Zaldostanov je na sankční listině USA i EU za aktivní podporu ruské anexe Krymu. Cílovou destinací motorkářů je Berlín, kde chtějí 9. května uctít památku vojáků Rudé armády, padlých za druhé světové války. Cestou do Německa projedou i Prahou.

Podívejte se na Noční vlky v Brně i na dalších místech, která navštívili:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Bystrozraky ( 4. května 2016 22:39 )

Repelosi, ty se mi líbíš čím dál víc! Jenomže často ostatní lidé prostě neví, oni skutečně nemají přehled která bije, kam se řítíme, do jaké žumpy. Spoléhám v těchto dramatických chvílích jenom na nebe a jako vojáci u Stalingradu si říkám, že musíme vydržet!

tosto ( 4. května 2016 15:28 )

přijeli na ruských značkových motorkách

auslak ( 4. května 2016 15:23 )

za doprovodu hejtmana Haška - co má víc funkcí jak japonská kalkulačka jestli pak to bude taky někdy zatloukat jako když byl na tajné schůzce v Lánech , aby pak ( po několikadenním lhaní v TV )řekl, že lhát se nemá a sype si popel na hlavu

Bystrozraky ( 4. května 2016 12:38 )

Pane tgbg máte to v hlavě poněkud rozházené. Chtělo by to trošičku setřepat a dát do určitého pořádku. Však oni by Vám šikovní hoši na Guantanámu, nebo na Okinawě, kde američtí námořníci znásilňují malé Japonečky, pomohli obraťte se na ně. Oni vám také ukážou co a kde ve světě ukradli, zničili, znásilnili. Oni Vám tu nevymáchanou pusinku opraví. Dají Vás celkově do pořádku, abyste už nikdy neviděl jedním směrem a používal prostorové vidění. Obraťe se na ně a řekněte jim, že Vás posílá dobrý kamarád z Blesku!

1912 ( 4. května 2016 10:20 )

ještě si vzpomene na ten klid co tu byl a zdravé potraviny !!!!EU je horší než rvhp !!!a až vstoupí TTIP do EU UVIDÍŠ TU DIKTATRŮRU !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud