Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Klame multikino lidi? Pozvánka na levná májová představení má 3D háček

Autor: tmp - 
28. dubna 2016
19:05

Velké oslavy máje v Cinema City. Všechny filmy jen za 50, IMAX jen za 60. Tak láká návštěvníky nová reklama sítě multikin Cinema City, která je na internetu, plakátech i vysílána před každým představením. Jenže zdání klame. Jak zjistil Blesk.cz, ve skutečnosti je to s cenami trochu jinak. 

Na všech letácích i na spotu už není zmíněno, že zvýhodněná cena se týká pouze členů Cinema City klubu, jehož členství stojí 60 korun. „Dole je sice uvedena pod hvězdičkou informace o tom, že se ceny týkají jen členů CLUBU Cinema City, ale tato informace nejde ze spotu vzhledem k jeho krátkosti téměř přečíst a tuto informaci hlas představující zřejmě pouličního prodavače novin neřekne,“ řekl vedoucí právního oddělení dTestu Lukáš Zelený, podle kterého by se tak mohlo jednat o klamavou reklamu.

Jenže ani členství v klubu neznamená automaticky ceny za 3D film v IMAXu za 60 korun. „Nachytala“ se také čtenářka Blesku, jejíž identitu redakce zná, ale nepřála si zveřejnit své jméno. Šla si koupit levné lístky pro své děti přímo na Floru v Praze, do jediného 3D IMAX kina v Česku.

„Tam mi zaměstnankyně Cinema City sdělila, že navzdory tomu, co vidím na webu, všech reklamních plakátech i letácích umístěných přímo na prodejním pultu, je cena vstupenky na 3D IMAX 110 korun,“ řekla rozhořčená čtenářka.

Kino pravidla doplnila

Den po stížnosti divačky a poté, co se o případ začala zajímat redakce Blesk.cz, ale všem členům Cinema City klubu přišel e-mail s podrobnými pravidly. Na webu kina se pak objevily pod plakátem vysvětlující pravidla.

„Ta tam každopádně včera nebyla a tato pravidla nebyla ani k dispozici přímo na místě v tom kině,“ řekla čtenářka. Podle regulí se cena 60 korun vztahuje pouze na 2D filmy, která jsou v kinosále IMAXu. To redakci potvrdil marketingový manažer Cinema City Robert Švec.

„Cena 50 korun za představení ve standardních sálech a 60 korun za IMAX filmy platí pro verze 2D a zároveň pro členy našeho Cinema City Clubu. 3D verze filmu jsou dražší a jejich cena je 100 korun za standardní 3D projekci a 110,- za 3D IMAX,“ řekl Švec.

Jenže to podle právníka Zeleného nestačí. „Tato doplňující informace není ve spotu uvedena, dokonce ani pod sotva postřehnutelnou hvězdičkou, a hlas pouličního prodejce ji také neuvádí. Tudíž i v tomto ohledu by se jednalo o klamavou reklamu,“ řekl Blesk.cz

„Zachovali se naprosto nekorektně a to říkám velmi slušně,“ řekla Blesk.cz čtenářka, která nechápe, proč ji tato pravidla nemohla na místě ve středu vysvětlit přímo vedoucí zaměstnanců v kině. „Nejprve se mi snažila tvrdit, že je to od 60 korun, když jsem jí ukázala na ty čtyři plakáty kolem ní, kde je všude ukázáno za 60 korun, nikoliv od 60, tak sklapla a neměla co říct a dala mi vizitku, ať se obrátím na zákaznický servis,“ dodala čtenářka.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi