Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Žluté autobusy Student Agency končí: Od pondělí budou jezdit pod jinou značkou

Autor: kle - 
1. dubna 2016
18:57

Flotila žlutých autobusů Student Agency podnikatele Radima Jančury pod tímto názvem končí a na dálnici D1 je již nepotkáme. Jak Blesk.cz zjistil na autobusovém nádraží Florenc, vše se horečně připravuje na pondělí, kdy firma oficiálně začne přepravovat cestující pod názvem RegioJet. Pod stejným názvem provozuje i žluté vlaky.

„Oficiálně od 4. dubna letošního roku začne síť žlutých autobusů využívat marketingovou značku RegioJet, pod kterou jsme doposud úspěšně rozvíjeli zejména aktivity v oblasti vlakové dopravy,“ sdělil k úpravám mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Podle mluvčího se nejedná o změnu názvu firmy ani dopravce. „Jde o čistě marketingově-komunikační značku, pod kterou se budeme prezentovat směrem k zákazníkům a veřejnosti,“ dodal. Logo známé ze železnice se tak nově objeví i na autobusech, z pohledu zákona, smluvních a licenčních dokumentů půjde nadále o společnost Student Agency.

Dopravce dále slibuje nasadit od dubna 45 autobusů nové generace Fun&Relax. Přibýt by tak měly spoje do Vídně, Budapešti, Bratislavy či Itálie. „Spoje z Prahy do Vídně se zrychlí a většina z nich pojede nonstop,“ uzavřel mluvčí s tím, že další změny budou včas oznámeny.

ivoadler ( 2. dubna 2016 14:05 )

Mně se zdá, že ten servis v autobusech je dumpingová záležitost. Nabídneme takové služby, aby se konkurence položila. Pak si to vynahradíme. Jenže, jak se zdá, jsou u konce s dechem.

Desterz ( 2. dubna 2016 12:21 )

Souhlas. V době, kdy slavné "české" aerolinky ruší občerstvení zdarma na palubě, žlutý autobus ho naopak nabízí. Jasně, že si to cestující stejně zaplatí, ale je to o přístupu - ten se uživatelsky hodnotí.

tgbg ( 2. dubna 2016 08:11 )

To je změna asi jako když se ze zločinců KSČ stali KSČM.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud