Albert prodával skoro bezmasého pangase. Ryby v něm nebylo ani 50 %

Autor: bru/ČTK - 
18. března 2016
18:26

Společnost Ahold, která provozuje supermarkety a hypermarkety Albert, musí stáhnout z prodeje dvě šarže hluboce mraženého pangase s obsahem ani ne 50 procent masa. Firmě to nařídila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Inspekce s prodejcem také zahájí správní řízení o uložení pokuty. ČTK o tom dnes informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Nařízení se týká filetů bez kůže pangase dolnookého, výrobcem je vietnamská společnost Anmyfishco Phu Hoa, An Giang. Jedna šarže má datum spotřeby do září 2017 a druhá do října 2017.

Výrobek má na obalu uvedeno, že obsahuje 90 procent rybího masa a deset procent vody, hmotnost po odkapání by měla být 900 gramů. Laboratorní analýza SZPI ale potvrdila obsah masa v množství 48,3 procenta a 48,7 procenta. „Vzhledem ke skutečnosti, že potravina byla falšována přídavkem vody, inspekce nařídila prodejci, aby neprodleně stáhl závadné šarže z tržní sítě,“ uvedl Kopřiva.

Falšování mražených rybích výrobků vodou v řádu desítek procent považuje SZPI podle Kopřivy za mimořádně bezohlednou a zcela nepřijatelnou praktiku vůči spotřebiteli.

znalec ( 19. března 2016 15:55 )

ještě dodávám, že naši ochotní,usměvaví a pracovití Vietnamci ty svoje pangasy chovají na farmách, kde do pěstební vody lijí moč sbíranou od těhotných vietnamek.Proč? protože po těch hormonech ze ch.canek pěkně příbývají na váze, tak dobrou chuť...

jentakjen ( 19. března 2016 14:46 )

Běž už do pérdele, ty ubohá kašpare s malým pindíkem!

honzazchaIoupky ( 19. března 2016 14:40 )

už s tebou skoncují, brzo

honzazchaIoupky ( 19. března 2016 14:34 )

debilklon se na mě lepí jak houno na botu

radi ( 19. března 2016 13:55 )

Nic, co pochazi z Vietnamu nekonzumuji. Jednou ukazovali v us televizi dokumentarni porad o vietnamskych rybich farmach a po shlednuti by prestal jist jejich sajrajt asi kazdy. Ryby se chovaly v tunich plnych mocuvky a hnojiv, ktere propousteji z okolnich usedlosti a poli. Vietnamci tam ziji jak prasata, je jim jedno kde se vykali, sami to nezerou. Zadne normy, kontroly kvality vody, nic. Pak s tim humusem zasobuji Evropu a Ameriku, proto to rybi maso nema zadnou chut. Polske produkty jsou hned za vietnamskymi. Stejny smejd.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud