Ukradnou nám krávu, bojí se Češi uprchlíků. Ti chodí z Německa nakupovat

Hranice mezi Českem a Německem občas uprchlíci překročí. Policie je vrací zpět.  (Autor: Blesk)
Autor: bru/ČTK - 
17. února 2016
19:02

Cizinecká policie pátrá v pohraničí po uprchlících. Z Německa chodí žadatelé o azyl do České republiky na nákupy. Obyvatelé Moldavy jsou z nich ale nervózní, starostka naznačila obavy, aby místní nezačali situaci řešit sami. Místní mají strach především z toho, aby jim běženci nekradli hospodářská zvířata.

Cizinecká policie úzce spolupracuje se saskými kolegy i samosprávami poblíž hranic. Bezprostředně u tří příhraničních obcí otevřela německá strana loni zařízení pro žadatele o azyl. Jsou poblíž Dolní Poustevny na Děčínsku, Cínovce a Moldavy na Teplicku. Problémy s azylanty ale podle vedoucího cizinecké policie v Ústeckém kraji Pavela Češky zatím nejsou.

Dochází v ojedinělých případech k překračování státní hranice, kdy tito žadatelé o azyl v Německu si chodí na českou stranu nakupovat,“ doplnil Češka. Případů bylo v celém Ústeckém kraji zatím asi 20. Běženci mohou za nelegální překročení hranice dostat blokovou pokutu, následně je policie vrátí do Německa. Žádný trestný čin podle Češky uprchlíci na českém území nespáchali.

Jak střeží policie hranice? Na čtyřkolce - podívejte se na video:

Video Cizinecká policie - čtyřkolky - Blesk TV
Místostarostka Moldavy Eva Kardová potvrdila, že běženci se v obci občas objeví. Místní lidé jsou podle ní z nedalekého zařízení, kde je kolem 35 běženců, nervózní. „Všichni očekávají, co se bude dít, a chtějí po nás vědět, co mají dělat. Spousta lidí tady má majetek, má tady dobytek a mají strach, že může dojít k nějaké trestné činnosti, že jim třeba mohou ukrást nějakou krávu nebo ovci, toho všeho se bojí,“ řekla Kardová.

tgbg ( 18. února 2016 08:03 )

 Ukradnou komunistku Semelovou? Ještě přidáme další komunistické zločince.

asijo ( 18. února 2016 01:23 )

Pokud to ukradnou migranti,tak to nebude krádež,ale mírný přestupek,na ně se zákony nevztahují.

flesch2z ( 17. února 2016 23:14 )

Na co tolik strachu, stačí rozházet kolem ohrad kusy vepřovýho. S těmi holkami to bude horší, leda, že by si do kalhotek taky přihodily plátek vepřový šunky.

Samo ( 17. února 2016 21:16 )

A ty by jsi si měl nechat transplantovat hlavu s nějakým mozkem, protože to co máš v hlavě jsou asi nějaká sračky.

vrahrychtar ( 17. února 2016 20:59 )

mistni devcata by si mela nechat oplechovat- k u n d y -

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud