Do babyboxu v Karlových Varech někdo odložil holčičku, dostala jméno Jana

Babybox (Ilustrační foto)
Autor: haj, ČTK, haj - 
14. 2. 2016
10:30

Malou novorozenou holčičku, navíc zdravou, umytou a oblečenou, našli v sobotu před půlnocí zdravotníci v karlovarském babyboxu. Děvčátko dostalo jméno Jana. V neděli o tom informoval předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim Ludvík Hess.

Novorozeňátko bylo objeveno v sobotu před půlnocí. „Karel Pšenička, pracovník IT Karlovarské krajské nemocnice, který se stará o technický stav babyboxu, má sestru Janu. Na jeho přání jsme holčičku pojmenovali Jana,” uvedl pro ČTK Hess.

Janička je už čtvrtým letošním dítětem odloženým do jedné ze schránek, kterých je v České republice instalovaných celkem 68, obvykle v areálech nemocnic. Právě babybox v Karlových Varech, který funguje čtyři roky, nebyl nikdy předtím využit. Teprve nyní tak posloužil svému účelu. Dalších nevyužitých schránek je podle statistik nadace Statim 27.

V České republice je holčička Jana už 134 dítě, kterému možná schránka zachránila život. V Karlovarském kraji se naposledy ozvala signalizace babyboxu na konci loňského roku v Chebu. I tehdy v něm byla novorozená dívka.

 

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa