Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Desítky nehod, převrácený autobus: Nebezpečná ledovka pokryla silnice

Autor: ČTK, kle - 
4. ledna 2016
17:21

Desítky zraněných si vyžádala pondělní nehoda autobusu s převážně německými cestujícími s kamionem u Rozvadova. Dálnice D5 byla kvůli tomu uzavřená. Záchranáři ovšem evidují v jednotlivých krajích desítky dopravních nehod. Vše kvůli ledovkám a sněžení. Meteorologové vydali varování před ledovkou, zatím pro čtyři kraje.

Autobus se zhruba 35 převážně německými pasažéry se v pondělí před 13. hodinou střetl na dálnici D5 u Rozvadova s kamionem. Většina cestujících byla lehce zraněna, několik zranění je středně těžkých. Dálnice byla v místě nehody v obou směrech několik hodin uzavřená. Německý linkový autobus z Prahy do Norimberka údajně narazil bočně do kamionu při předjíždění.

„Na místě jsme ošetřili 30 až 35 cestujících. Většinou šlo o lehká zranění, jedno je středně těžké. Všichni cestující vystoupili a byli při vědomí. Dva zranění byli převezeni německou posádkou do Německa, dva českou posádkou do nemocnice ve Stodě (u Plzně),“ uvedla mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

Zbylé pasažéry odvezli záchranáři a rodinní příslušníci do Německa. Na místě byl vrtulník, který nakonec nezasahoval, pět českých sanitek a dva záchranné vozy z Německa.

Platí varování před ledovkou

Sněžení komplikuje dopravu a zhoršuje viditelnost. Meteorologové a silničáři varují před možnou tvorbou ledovky. Varování platí zejména pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a pro Vysočinu od pondělní 18., respektive 22. hodiny.

Sanitky vyjížděly také ke starším lidem, kteří venku upadli a způsobili si zranění.

Nehoda autobusu u Rozvadova


moiaza ( 4. ledna 2016 19:34 )

 Chybí půd sebezáchovy. Za volantem jsem trávil 37 let. V zimě v létě. Není to jednoduché. Nikdo se mě neptal, zda dnes chci řídit, nebo nechci. Led, mráz, sníh, za volant jsem musel. Nemít dobrého anděla stražného, čert ví, jak by to dopadlo. Naštěstí se mi všechny nehody vyhnuly.

pavel215_klafunda ( 4. ledna 2016 18:42 )

Dementi jezdí jako hovada a pak čumí, když někoho zmrzačí.

Zobrazit celou diskusi