Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Po Pelhřimově pobíhal pštros. Chytali ho dvě hodiny, vysílený opeřenec uhynul

Autor: čad - 
29. prosince 2015
16:25

Neobvyklý obrázek se naskytl obyvatelům Pelhřimova. Uprchl tu pštros, kterého dopadli až hasiči. Zvíře na útěku však nakonec vysílením uhynulo. Podívejte se na video z akce hasičů a strážníků.

Na pštrosa pobíhajícího v ulicích Pelhřimova upozornili v úterý dopoledne policisty kolemjdoucí. „Oznámení o uprchlém ptáku jsme obdrželi krátce před desátou hodinou,“ informovala Blesk mluvčí policie Jana Kroutilová.

Pštrosa pak policejní hlídka objevila nedaleko tenisových kurtů ve městě. „Podařilo se nám poměrně rychle kontaktovat jeho majitele. Nyní je pštros obstoupen přivolanými hasiči a čeká se na příjezd majitele,“ hlásila policejní mluvčí.

Pštros se však své nečekaně získané svobody odmítl vzdát. Nepomohly ani pokusy majitele odchytit ptáka do lanové smyčky. „Dal nám pořádně zabrat. Odchyt trval zhruba dvě hodiny a na zasahující hasiče byl pštros pořádně agresivní,“ popsala finální útok hasičů jejich mluvčí Petra Musilová.

Vystresovaný pštros nakonec na místě zkolaboval a uhynul. Blesk.cz poskytla video z odchytu pštrosa redakce i-Vysočina.cz.

Video Odchyt pštrosa v Pelhřimově - i-Vysocina.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi