Velel armádní tajné službě. Teď generál buduje Šmoulíkov pro děti

Bývalý šéf vojenské rozvědky Ondřej Páleník otevře Šmoulíkov, dětské zábavní centrum.
Autor: kle - 
21. prosince 2015
11:30

Generál a bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondřej Páleník rozjíždí v Prostějově byznys s dětskou radostí. Se svým společníkem chystá v únoru 2016 otevřít Šmoulíkov, dětské zábavní centrum. „Jsme všichni v tom Prostějově takoví romantici,“ řekl deníku Právo muž, kterého soud prvoinstančně zprostil viny v kauze z dob pádu Nečasovy vlády.

Bývalý šéf vojenské rozvědky, který v minulosti šéfoval i Správě státních hmotných rezerv, se dal na podnikání. V Prostějově hodlá otevřít Šmoulíkov, dětské zábavní centrum.

„Jedna část je velká sestava dětského hracího centra o 280 metrech čtverečních plných prolézaček, skluzavek a podobných věcí, a to částečně s motivem Šmoulů,“ řekl Páleník Právu.

Ve druhé části zábavního centra má být laserová aréna a návštěvníci se dočkají i kavárny a občerstvení. Vše má být v budově bývalého supermarketu v nákupní pasáži Anděl. „Takže jsou tam hezká jména jako Anděl a Šmoulové. Jsme všichni v tom Prostějově takoví romantici,“ dodal.

Modrý byznys

Do firmy Šmoulíkov, s. r. o. a celého projektu podle svých slov investoval několik milionů korun. K nápadu Páleníka dovedl prý syn, který v minulosti navštěvoval školy s dcerou druhého společníka v celém projektu.

Tím je Milan Matzenauer, v minulosti náměstek generálního ředitele Českých drah pro správu majetku. Z funkce byl podle listu odvolán v listopadu 2011 kvůli nesrovnalostem s majetkem. Pohybuje se také dlouhá léta v prostředí českého tenisu.

Ondřej Páleník figuruje v kauze Jany Nečasové (Nagyové) a sledování bývalé manželky předsedy vlády Radky Nečasové. Obvodní soud v květnu 2015 stíhané obžaloby zprostil, případ ale bude řešit ještě odvolací Městský soud v Praze.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

agfor ( 21. prosince 2015 16:15 )

Konečně bude dělat něco, na co mu jeho IQ stačí.

joudajoudovy ( 21. prosince 2015 16:12 )

co je horsi, kdyz ruda hlava zezelena, nebo zmodra? psychologie uspechu: jdeme tam, kam hledime a jak rikal lenin: dva kroky vpred, jeden vzad. tatka smoula s timto tezkym kalibrem bude mit velkou praci. aby se mu to nezvrhlo v anarchii. stary smoula ostrouha, general vydela.

abaron ( 21. prosince 2015 14:34 )

romantici ? tak toto sú potom mata hari

dedeha ( 21. prosince 2015 12:58 )

Preco nepovolite diskusiu k clanku "Švéd běžence nasytil a oblékl. Uprchlíci gaye brutálně zavraždili". Bojite sa ze nastane vseobecna nasranost? A ze by aj nie! Do ***e aj s EU a jej ochranou ludskych prav. Je treba obnovit trest smrti! Co s takymi hajzlami?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud