Krejčířův „palác“ v Černošicích opět ve hře: Manželce možná vila zůstane

Autor: všm, ČTK - 
19. 12. 2015
20:34

Ještě nedávno to vypadalo, že se manželka Radovana Krejčíře bude muset rozloučit s luxusní vilou v Černošicích. Ta disponuje například dvěma bazény, obřím akváriem a diskotékou. Teď ale Kateřině Krejčířové opět svitla naděje. Nejvyšší soud totiž podle České televize rozhodl, že může znovu předložit důkazy, podle nichž si dům nepořídila z peněz uprchlého a pravomocně odsouzeného manžela. 

Objekt kvůli Krejčířovým závazkům obstavil exekutor, Krejčířová však s prodejem nesouhlasí a snaží se vilu z exekuce vyloučit.

Krejčířova manželka už dříve uvedla, že nemovitost koupila za 23 milionů korun, které dostala od Krejčířova otce. Justice tomu ovšem neuvěřila. Vilu označila za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje. Stížnost Krejčířové loni odmítl i Ústavní soud.

Tím by měl teoreticky příběh končit, ale omyl. Podle nového rozhodnutí Nejvyššího soudu justice chybovala, když nepoučila Krejčířovou o možnosti předložit další důkazy. „Pokud soudy dospěly k závěru, že určitá svědecká výpověď je nevěrohodná, tak o tom měly žalobkyni poučit a poučit ji o tom, že tato výpověď neprokazuje její tvrzení a měla by označit jiné důkazy,“ citovala Česká televize advokátku Lenku Balkovou.

Věřitelé si ještě počkají

Z databáze InfoSoud je patrné, že exekuční spis ležel u NS od ledna do listopadu. Rozsudek NS ale ještě není v plném znění veřejnosti k dispozici. Celá exekuční kauza se vleče od roku 2011.

Věřitelem je společnost Frymis z Frýdku-Místku, která vystupovala jako poškozená v případu podvodných transakcí s akciemi Teplárny Otrokovice. Výše pohledávky je 47,8 milionu korun plus příslušenství. Krejčíř čelí i dalším exekučním řízením.

Podvod s akciemi otrokovické teplárny je jen jednou z Krejčířových trestních kauz. České soudy mu postupně uložily souhrnný patnáctiletý trest. Miliardář ovšem v červnu 2005 utekl policii při domovní prohlídce černošické vily. Od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice. Momentálně tam čeká ve vazbě na oznámení trestu za pokus o vraždu, únos a pokus o přechovávání narkotik.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mazliva.samicka ( 20. prosince 2015 08:55 )

Nevadí, výběrčí daní nasednou na koně a objedou pár chudých ševců...

pepen ( 20. prosince 2015 05:18 )

Tady v Česku je vše úplně k ničemu!!!Zákony-soudy!!!!Mě se zdá,že polovina soudců studovala v Plzni.Země Česká je totálně rozkradená,vytunelovaná a píše se jenom o Krejčířovi.Nic se neděje,ticho po pěšině.Český národ je se vším spokojen.Jen sem tam občas napíší co se tu rozkradlo a vytunelovalo-jinak je vše v pohodě!!!Pán Klaus dal amnestii pro ty zloděje,aby je očistil-vše je OK!!!!Hnusná to země a blbý národ!!!

frantaklika ( 19. prosince 2015 21:36 )

Krejčíř je fajny synek ze severno moravy, tak jako Bakala

rumungro ( 19. prosince 2015 21:23 )

Znárodnit a vrátit pracujícímu lidu,nebo radči ne,jen ať makaj a nezvikaj si.//Stejně je to divny,jdou po něm jak slepice po flusu,ale,i když jim dal všechny indicie k dopadení vraha svýho otce,tak toho pustili a vys... na to.

Zobrazit celou diskusi
Další videa