Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Hrozba pro bramborový salát? Makro stáhlo z prodeje majonézu Horeca Select

Vadné majonézy stáhlo Makro z prodeje.
Vadné majonézy stáhlo Makro z prodeje.  (Autor: Zdroj: Makro)
Autor: ula - 
8. prosince 2015
15:25

Společnost Makro stáhla z prodeje majonézu značky Horeca Select. Podle prohlášení tak firma udělala na konci listopadu hned poté, co se objevil problém ve výrobě. Velkoprodejna kontaktovala zákazníky, aby výrobky zlikvidovali, nebo je vrátili. Je ale možné, že někteří lidé mají majonézu ještě doma a mohli by ji použít například k výrobě bramborového salátu na Vánoce.

MAKRO ČR stáhlo z prodeje majonézu značky Horeca Select v baleních 5 kg, 10 kg a 1300 ml s datem minimální trvanlivosti od 27. 1. 2016 do 19. 2. 2016.

„Stalo se tak ještě koncem listopadu, hned poté, co byl identifikován problém ve výrobě. Výrobky z této šarže měly nevyhovující organoleptické a mikrobiologické vlastnosti,“ řekl Blesk.cz Ivan Tučník z MAKRO Cash & Carry ČR s. r. o. Podle něj byly už všechny závadné majonézy staženy z regálů.

Nové majonézy v prodeji

Makro dále uvedlo, že všechny zákazníky kontaktovalo, aby zboží zlikvidovali, případně jej vrátili zpět do jakéhokoliv obchodu Makro, kde jim budou vráceny peníze.

Majonéza Horeca se nyní opět vrátila do regálů Makra, ale pouze z nových výrobních šarží, které mají podle vyjádření velkooprodejny vyhovující výsledky laboratorních testů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa