Cigarety za 15 milionů vykouří komín cementárny. Celníci je rozdrtili na prach

26. listopadu 2015
15:34

Pět milionů cigaret skončí v kotlích. Na prach je nechali rozdrtit celníci z Ústeckého kraje. Zboží zabavili pašerákům.

Cigarety zabavili celníci už před více než dvěma roky při dvou velkých zátazích. "Celou dobu byly zajištěné a čekalo se, až soud rozhodne o propadnutí zboží státu," řekla ČTK mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Daňový únik ze zabavených cigaret celníci vyčíslili na 15 milionů korun.

Zabavené cigarety přivezli celníci ve dvou dodávkách, sami je i vyložili do drticí linky. "První část je primární drtič, kde se předrtí na frakci o velikosti asi 30 centimetrů. Poté pokračuje dál po lince, kde je několik separátorů. Na konci linky jsou dva drtiče, kde se to rozemele na frakci velikosti asi 30 milimetrů," vysvětlil Hubáček.

Video Z 5 milionů cigaret zůstal jen prach. S kuřivem zatopí v cementárně. - Ivo Brániš, Blesk.cz

Cigarety se na lince smíchaly s dalším odpadem, aby nebylo tabák jakkoli použít. "Výsledek se odváží k energetickému využití do cementáren, slouží jako palivo," doplnil Hubáček.

Likvidace celníky zabavených věcí není podle Hubáčka nijak výjimečná, celníci likvidují zabavené zboží asi jednou měsíčně. "Nejde jen o cigarety, likvidují se tady boty, kabelky, textil z tržnic," dodal Hubáček. Podle Kaňkové v drtičkách končí například i CD a DVD. K likvidaci ale celníci využívají i spalovny. "Tam končí například panenky, které obsahují ftaláty," dodala.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud