Nechcete levnou rakev z dražby? Exekutoři jich přes 600 zabavili dlužníkovi

Autor: kle, kle - 
26. 11. 2015
16:05

Takovou situaci zažili exekutoři finančního úřadu v Kyjově vůbec poprvé. V rámci exekuce u daňového dlužníka, který je prodejcem nábytku a rakví, zabavili více než 600 rakví. Pokud dlužník své závazky neuhradí, stát prodá rakve v dražbě, informoval ve čtvrtek David Stančík, mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj.

Zásobu rakví za více než půl milionu korun sepsali v rámci mobiliární exekuce zaměstnanci Územního pracoviště v Kyjově.

„U daňového dlužníka, který je prodejcem nábytku a rakví, byly při exekuci sepsány zásoby v celkové hodnotě cca 3 miliony korun. Do soupisu byl zahrnut čalouněný nábytek, obývací stěny, komody, postele a také rakve,“ dodal David Stančík.

Sepsáno bylo 179 spodních dílů rakví a 459 vík rakví. Dle vyjádření dlužníka jsou spodní díly rakví používány opakovaně, proto je v zásobách rozdílný počet jednotlivých dílů.

„Zatímco nábytek je předmětem exekucí poměrně často, rakve, a to pochopitelně nové, bez nebožtíků, sepisovali naši exekutoři úplně poprvé,“ dodal mluvčí.

Pokud dlužník své závazky vůči státu ani nyní dodatečně neuhradí, budou všechny zabavené věci prodány co nejdříve v dražbě.

Zabavené rakve:

Doporučujeme
tomik007 ( 26. listopadu 2015 16:45 )

 Kazdy exekutor by mel dostat jednu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa