Pozor, máme tu smogovou situaci, varují odborníci. Řidiči mají nechat auta doma

Autor: ČTK - 
6. 11. 2015
06:58

Meteorologové v noci vyhlásili smogovou situaci v Praze, Brně, Olomouckém a Zlínském kraji a v části Moravskoslezského kraje. Důvodem jsou zvýšené koncentrace polétavého prachu. 

Meteorologové naopak odvolali výstrahu pro Ústecký kraj, kde obyvatele od čtvrtečního odpoledne trápil oxid siřičitý. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

ČHMÚ žádá řidiče automobilů, aby pokud možno nevyjížděli, protože emise z automobilů se podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 i oxidu dusičitého. Lidé s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, ale také starší lidé a malé děti by se měli venku zdržet zvýšené fyzické zátěže.

V Moravskoslezském kraji platí smogová situace pro Ostravu, Karvinou a Frýdek-Místek bez Třinecka. Smogová situace kvůli polétavému prachu je od čtvrtka vyhlášená také ve Středočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa