Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 12°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Pánové, začněte s pěstováním kníru. Movember je tu, zapojí se i policisté

Autor: kle - 
1. listopadu 2015
05:50

Rakovina prsou zabíjí ženy, rakovina prostaty muže. Na onu „pánskou“ rakovinu upozorňuje každoročně měsíc trvající celosvětová kampaň Movember. Kdo celý listopad neoholí knír, podpoří symbolicky boj proti rakovině prostaty. Do kampaně se letos zapojila i česká policie. V minulosti to byl například Karel Gott či další osobnosti včetně politiků.

Kampaň si klade za cíl zvýšit povědomí o mužském zdraví a jeho prevenci. Do kampaně se každoročně zapojuje mnoho známých osobností a nesčíslněkrát víc „běžných“ občanů jak v České republice, tak na celém světě.

 

Zapojit se je velmi jednoduché. Kdo nechce přímo přispět na lékařský výzkum finančně, může si alespoň jako symbolickou podporu nechat růst během listopadu knírek.

Letos nás čekají vousatí policisté

Letos se do kampaně zapojili i čeští policisté. Proč? „Z celkového počtu téměř 49 tisíc našich pracovníků je 76 procent mužů. V případě policistů je to 82 procent, v případě ostatních zaměstnanců 35 procent,“ informovala Zuzana Součková z Policejního prezidia. „Chceme zvýšit povědomí o nebezpečí rakoviny prostaty a rakoviny varlat, které postihují v čím dál častější míře celé spektrum mužské populace již od 18 let až po důchodový věk. Policie ČR se snaží kampaní Movember přesvědčit své muže, aby dbali o zdraví a pravidelně chodili na preventivní vyšetření,“ dodala. Velkou oporou podle ní mohou být v tomto citlivém tématu ženy. Pro ty se stala pravidelná prevence přirozenou a běžnou součástí jejich životů.V minulosti podpořil akci například ministr zdravotnictví Leoš Heger, Karel Gott, Ben Cristovao, Jiří Mádl, Tomáš Klus, Ondřej Brzobohatý či hudební skupina Těžkej Pokondr, ale například i snowboardistka Eva Samková.

Video Anthony Pewers, Movember - Ladislav Novák
Video se připravuje ...


Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby. Název Movember je složenina dvou anglických slov – knír (moustache) a listopad (November).

Vousy sluší i ženám:

vi3ol ( 1. listopadu 2015 21:52 )

Kurva!kurva!kurva!a koho teda volit??!! Koho??!! Kohooooo???!!!

Zobrazit celou diskusi