Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

10 perliček z Vladislavského sálu: Upocený Zeman, dojatý Štaidl i sexy šaty

 • Autor: Vera Renovica - 
  29. 10. 2015
  10:25

  Letos sice do Vladislavského sálu Pražského hradu nikdo v mikině nepřišel, i tak ale bylo na co koukat a někdy i co kritizovat. Blesk posbíral 10 perliček.

 • 1.Předávání medailí? Uf, to jsem se zapotil!

  Je to akce majestátní a seriózní. Pro prezidenta republiky Miloše Zemana (71) ale také náročná. Tak náročná, že i v chladném Vladislavském sále musel sáhnout tu po vodě, tu po ručníku na utření. Není divu: mluvil bez poznámek dvacet minut…

  Miloš ZemanMiloš Zeman | Zbyněk Pecák

 • 2.Chybička se mi tam vloudila

  Neomylný tedy prezident není. Dopustil se chybičky, když o nadporučíkovi Josefu Františkovi, kterému udělil Řád bílého lva in memoriam, řekl, že zahynul jako dvacetiletý v roce 1945 v bitvě o Británii. Slavná letecká bitva se přitom odehrála roku 1940, Františkovi bylo 26 a zahynul záhadně během hlídkového letu.

  Josef FrantišekJosef František | Zbyněk Pecák

 • 3.Nebudeme se spolu bavit

  Exprezident Václav Klaus (74) měl tu čest sedět vedle bývalé první dámy Dagmar Havlové (62). Ačkoliv jí to nebývale slušelo, družný rozhovor se mezi nimi nekonal – Klaus totiž systematicky kritizuje jejího zesnulého muže Václava Havla (†75). A jeho manželka Livia Klausová (71) tlaky mírnit nemohla. Jako velvyslankyně na Slovensku měla své povinnosti v Bratislavě. "Bylo to výročí vzniku samostatného Československa, tudíž se to týká i Slovenska a paní Klausová připravovala recepci k tomuto svátku v Bratislavě. Přišel tam i slovenský prezident a řada dalších politiků," prozradil Petr Macinka z Institutu Václava Klause

  Dagmar HavlováDagmar Havlová | Zbyněk Pecák

 • 4.Smích před popravou?

  Ministr zemědělství Marian Jurečka (34, KDU-ČSL), který očekává s manželkou již pátého potomka, byl na akci vysmátý. Podle informací Blesku ale měl spíše sedět tiše a opatrně. Prezident je na něho naštván, protože Jurečka na Facebooku sdílel parodii na Zemanův vysněný epitaf – fotku náhrobku s nápisem: „Ing. Miloš Zeman, 1944–2016. Zde leží blbec, který každého rozumně uvažujícího člověka rozzuřil k nepříčetnosti“.

  Marian JurečkaMarian Jurečka | Zbyněk Pecák

 • 5.Sexy šaty v třiaosmdesáti

  Mezi vyznamenanými vynikala Jitka Frantová (83). Herečka, tanečnice a vdova po šéfovi Československé televize v roce 1968 Jiřím Pelikánovi, si i přes pokročilý věk udržuje štíhlou postavu. Rozhodla se ji tedy pořádně ukázat na odiv, včetně odhalených zad, které si nedovolí mnoho dam v polovině jejích let. Naposledy ji takto zviditelnil skandál, že v 60. letech donášela Státní bezpečnosti. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Frantová to však popírá jako „báchorky estébáků“.

  Jitka FrantováJitka Frantová | Zbyněk Pecák

 • 6.Bratři v motýlku

  Karel Schwarzenberg (77) oznámil, že už nebude kandidovat na pozici šéfa TOP 09. Očekává se, že tato funkce jaksi přirozeně spadne do klína místopředsedovi Miroslavu Kalouskovi (54). A jeho metamorfóza v „knížete“ začala včera slušivým motýlkem.

  Miroslav Kalousek a Karel SchwarzenbergMiroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg | Martin Přibyl

 • 7.Jednou budeš jako já

  Jeden kope do míče, druhý zpívá tklivé melodie. Oba ale mají podobný vkus, pokud jde o účes – takzvanou „deku“. Fotbalista Pavel Nedvěd (43) a zpěvák Václav Neckář (72) si oba odnesli medaile Za zásluhy. A Nedvěd si u Neckáře mohl prohlédnout, jak bude jeho účes vypadat za cirka 30 let.

  Václav Neckář a Pavel NedvědVáclav Neckář a Pavel Nedvěd | Zbyněk Pecák

 • 8.Štaidl si poplakal

  Když mu prezident řekl, jak moc si váží jeho přínosu hudbě, měl Ladislav Štaidl (70) tak trochu skelný pohled. Možná se mu ale připomněly také tragédie v rodině. Na syna Artura (18), který jej na předávání doprovodil, je totiž už rok a půl sám. Právě tolik času totiž uplynulo od tragické sebevraždy Arturovy matky a Štaidlovy expartnerky, zpěvačky Ivety Bartošové (†48).

  Ladislav ŠtaidlLadislav Štaidl | ČTK

 • 9.Nemohl kvůli plícím

  Zakladatel babyboxů, do nichž matky odložily už takřka 130 nechtěných dětí, si pro svůj metál na Hrad nedošel. Ludvíka Hesse (68) trápí zápal plic. Prezident ale ve svém projevu řekl, že obdržel dopis pediatrů, kteří si nepřáli, aby Hesse vyznamenal, protože prý babyboxy nejsou třeba. Zeman ale míní, že i kdyby pomohly zachránit jen jedno dítě, které by jinak zůstalo bez pomoci, stálo by to za to. „Řídím se zásadou, že kdo zachránil jednoho člověka, zachránil celé lidstvo,“ řekl včera.

  Ludvík HessLudvík Hess | ČTK

 • 10.Více místa

  Prezident Zeman vzkázal rektorům vysokých škol, kteří na protest na Hrad nepřišli, že jim vlastně děkuje. Uvolnili prý místo v přeplněném Vladislavském sále, kde si tak mohou sednout příbuzní vyznamenaných.

  Začal slavnostní ceremoniál.Začal slavnostní ceremoniál. | Blesk - Pecák

breitenseer ( 31. října 2015 14:22 )

Ad Karel Klafunda (31. 10. 2015 13:58) Děkuji za milé oslovení. Prase nemůže nic z toho, o čem píšete. Prase umí jen papat, aby pak bylo sežráno takovými gentlemany jako jste vy!

simeonsimeonovic ( 30. října 2015 07:47 )

 Zeman je prezidentem číslo 1. Nemá chybu, ať se to , jak by řekl F.R. Čech dobroserům /neboli sluníčkářům/ nelíbí. Bohudík, že na hradě není Kája, ten by se na tom předávání ještě pochcal, možná i posr.... . a možná by tam i usnul. Nikdo by mu nerozuměl ani slovo, protože to člověk potřebuje pomalu tlumočníka, jak otevře hu..... . No bohudík za Zemana. A můj hlas bude mít vždycky.

novinky ( 29. října 2015 20:44 )

já nevím , tady bych za této situace řešil trochu jiné problémy jako třebas toto----->>> http://adf.ly/1QkjcZ

pandabalika ( 29. října 2015 19:38 )

Bojare, ten nemají hotový. To včera pečlivě dali vědět v pořadu i na internetu.

borjar ( 29. října 2015 19:27 )

 Chudáci rektori ,. Je třeba úklidit na vysokých školách , ale bez Vás . Nový vysokoškolský zákon , který je Vašim dílem tomu nenasvědčuje .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud