Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Splašky z kanalizace v pitné vodě: Prachatickou nemocnici musí napájet cisterny

Do pitné vody prachatické nemocnice se dostala voda z kanalizace. Pacienti i personál dostávají k pití vodu balenou. (ilustrační foto)
Do pitné vody prachatické nemocnice se dostala voda z kanalizace. Pacienti i personál dostávají k pití vodu balenou. (ilustrační foto)  (Autor: www.profimedia.cz)
Autor: ČTK, kle - 
26. října 2015
16:49

Do pitné vody prachatické nemocnice se dostala voda z kanalizace. Zdravotnické zařízení se provizorně napojilo na vlastní vrt, který používá jako užitkovou vodu. Pacienti a personál dostávají k pití vodu balenou. Odstranění závady může trvat i několik dní, řekl v pondělí ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

„Omezili jsme provoz na nezbytně nutný tak, abychom jej zvládli,“ uvedl Čarvaš. Pacienti, kteří v nemocnici už byli, v ní také zůstávají. Přibližně 30 až 40 pacientů, kteří by měli být přijati nyní, zamířilo do okolních zdravotnických zařízení.

Ruší se plánované operace

„Odložili jsme také asi zhruba 30 plánovaných operací,“ uvedl Čarvaš.

Zatím nejsou známy příčiny toho, proč se splašková voda do pitné dostala. Vodu z vlastního vrtu momentálně používají v nemocnici jen na mytí a splachování.

Podle Lenky Zimmelové z útvaru marketingu a komunikace společnosti ČEVAK byla kontaminována voda ve studni, která slouží pouze nemocnici. Zaměstnanci firmy nyní vodu vyčerpají a potom studnu dezinfikují. „Její znovuzprovoznění bude trvat zhruba týden,“ uvedla. Dodala, že zásobování pitnou vodou v nemocnici zajišťují dvě přistavené cisterny.

y1xcvbnm ( 26. října 2015 18:38 )

není už těch úniků a vniků v posledné době nějak moc?????

Zobrazit celou diskusi