Myší trus mezi sklenicemi, špína a děs: Inspekce zavírala restaurace

Autor: sou - 
15. 10. 2015
19:55

Plísně, myší trus, nečistoty, ale i špatné hygienické podmínky na toaletách. Kvůli tomu zavírali inspektoři podniky v Česku. Jednalo se o restaurace, samoobsluhu i hernu. Provozovatelé rozhodně pokutě neutečou.

Samoobsluhu U Jituš v Karlovicích například inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce uzavřeli kvůli myšímu trusu. Ten byl nejen na podlaze, ale také na regálech. Našli ale i další nečistoty, které by tam rozhodně být neměly.

Restaurace bez přístupu k teplé vodě na umytí nádobí nebo rukou? Tak na tohle přišli inspektoři při kontrole Pivovarské restaurace v Broumově. Obsluha tam kvůli tomu nemohla umýt nejen talíře, ale ani skleničky nebo půllitry. Není se tedy čemu divit, že měl podnik velice zanedbaný úklid. Nečistoty nebyly jen na nádobí, ale také na stěnách nebo podlaze.

Poškozený strop, špína a plíseň

V herně Cibich v Lovosicích měli špatně skladované potraviny, u kterých navíc hrozila kontaminace kvůli nevyhovujícím prostorům. Nejen že stěny a strop byly poškozené, navíc je zdobila i plíseň a špína.

Ani restaurace U Svobodů v Pardubicích u inspektorů neuspěla. Při kontrole tam našli plísně nejen na provozovně, ale také na stěnách a v chladicím zařízení. Všechny prostory pak byly výrazně znečištěné, a to včetně toalet, které byly ve velmi špatném stavu. Výčet prohřešků pokračuje nálezem myšího trusu, poškozeným stropem a nezajištěným přístupem k teplé vodě, aby si obsluha mohla umýt ruce.

Pokutě provozovatelé podniků neutečou

Všechny tyto provozovny inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce uzavřeli do doby, než provozovatelé všechna zjištěná pochybení odstraní. Navíc s nimi inspekce zahájila správní řízení o uložení pokuty, která se může vyšplhat až ke stovkám tisíc korun.

„Ta pokuta musí být motivující, aby už k žádnému takovému pochybení nedocházelo, ale zároveň nesmí být pro provozovatele likvidační,“ upřesnil už před časem pro Blesk.cz mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

eremita ( 15. října 2015 23:19 )

Jak je možné povolit živnost tohoto typu, když není teplá voda? Zavřít nejen hospodu, ale i úředníka, který to "restauratérovi" umožnil.

kiwi65 ( 15. října 2015 20:17 )

 V případě že si kdejakej dement kterej nic neumí otevře hospodu jako snadnej zdoj příjmů tak se pak není čemu divit.Že tam ty lidi dělají bez smlouvy, na černo nebo za mynimální mzdu to už nikoho nezajímá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa