Syn Michalákové se s matkou nechtěl vídat. Prý jí vyčítal, že lže

14. 10. 2015
07:28

Děti se s ní vídat nechtějí. Podle rozhodnutí sociálky, které má k dispozici Právo, se Michaláková nesmí s dětmi stýkat, protože ony na schůzky s matkou nechtěly. A to i přes snahu pěstounů i odboru sociálně-právní ochrany dětí, kteří se je pokoušeli přesvědčit.

Starší syn Denis se s matkou prý viděl naposledy loni v březnu. Sociálka i pěstouni se ho pokoušeli přesvědčit, aby se scházeli i dále, ale Denisovi se nechtělo. Chlapec sociální pracovnici sdělil požadavky, za kterých je ochotný matku vidět.

„Denis stanovil při návštěvě sociální pracovnice v rodině pěstounů 12. ledna pět jasných požadavků, které paní Michaláková musí splnit, aby se s ní byl ochoten setkat. Nesmí ho objímat, zdvihat, ptát se, jestli se chce přestěhovat do Česka nebo k ní domů, fotografovat ho a mít s sebou telefon ani fotoaparát. Matka při setkání 20. ledna na tyto požadavky přistoupila, ale syn se s ní nadále odmítá sejít,“ píše se v rozhodnutí, které uveřejnil deník Právo.

Denis při dalším setkání se sociální pracovnicí uvedl, že se s matkou nechce vidět na déle než patnáct minut. „Chtěl by, aby ho někdo informoval, až uběhne pět, deset a patnáct minut, a aby pěstouni u toho také byli,“ píše se v rozhodnutí.

Michalákové prý uškodila medializace případu

O rodičovská práva prý Michaláková přišla také kvůli tomu, že děti vystavila silné medializaci. Denise zklamalo a rozrušilo, že se na internetu objevily fotografie, na kterých je s tetou na záchodě. „Uvedl, že se chce zeptat paní Michalákové, proč dělá hlouposti, že jí chce říct, že se mu nelíbí, že dává fotografie médiím a že lže,“ řekl podle rozhodnutí chlapec sociálním pracovníkům.

Chlapec se s matkou ale nadále odmítal sejít a odvolával se na vyjádření nějakého soudce, který prý řekl, že pokud nechce, tak nemusí. Sociálka si proto vyžádala posudek psycholožky, která dospěla k názoru, že schůzky s matkou u Denise vyvolávají stres a velkou psychickou zátěž. „Jakmile se začne mluvit o styku, tak je chlapec vždy rezignovaný a vykazuje výrazné tělesné reakce,“ je vysvětleno v rozsudku.

Mladší David prý o matku ani otce nejeví vůbec zájem a za rodiče považuje pěstouny. „Neptá se na ně ani na styk s nimi, ačkoliv každopádně o posledním styku s matkou nelze říci, že by sám o sobě byl nepříznivý,“ stojí ve zprávě.

Michaláková se kvůli případu plánuje odvolat k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

O Michalákových se diskutovalo i ve Studiu Blesk. Novinářka Monika Le Fay tvrdí, že se děti mají u pěstounů lépe, starší syn se prý dokonce vyjádřil, že než by se vrátil k biologické matce, raději by spáchal sebevraždu. Čím argumentoval její oponent? Podívejte se na video:

Video Děti Michalákové chtěly novou rodinu, hrozila sebevražda, říká novinářka - Václav Lang, Lukáš Červený
720p 480p 360p 240p

anika1 ( 19. října 2015 20:49 )

 Tak nevim,ja v Norsku vyrůstala a maminku mám česku.Nikdy nás zadna socialka nehodila ani nekontrolovala a to nás táta vecne Nahanel klackem po zahrade,kdyz jsme zlobili.Jezdili jsme do Cech za babi a dědou a stále jezdíme a nikdy žádný problem.Nelibi se mi jak paní Michalakova svuj příběh medializuje a spoléhá ze za ni někdo něco vyresi.Ona nedodrzovala zákony zeme kde chtěla žit.Je divna a pomlouvá zem,kde brala sociální davky a natahovala ruku. A zjistil někdo jestli v Norsku vůbec někdy pracovala?A hlavně jestli vůbec mluví pravdu?

minehava ( 14. října 2015 19:34 )

Barnevernet = Lebensborn. Jediný rozdíl je, že za Hitlera to dělali kvůli ideologii, dnes pro kšeft.

minehava ( 14. října 2015 19:20 )

minehava ( 14. října 2015 18:41 )

Vypadá to, že David Michalák je něco jako yetti. Píše se o něm, mluví se o něm, ale dva roky ho neviděl NIKDO, kromě pěstounů.

tgbg ( 14. října 2015 13:13 )

Tisíce takových dětí unesli z Československa ruští komouši(dnes fašisti) po druhé světové válce.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa