Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Zájem o zpravodajství roste, Blesk Zprávy 24 četlo přes milion lidí

Autor: red - 
6. října 2015
13:39

Během prvního měsíce ostrého provozu nového zpravodajství na Blesk.cz dosáhla sekce Blesk Zprávy 24 více než milionu reálných uživatelů. Nová redakce s dvanácti novináři v prvním měsíci spustila i řadu multimediálních projektů.

Těší nás, že návštěvnost Blesk Zprávy 24 hodin hned během prvního měsíce od ostrého startu projektu přesáhla hranici 1 milion reálných uživatelů. Je to důkaz, jak velký potenciál zpravodajství na webu Blesk.cz má a že čtenáři o naše zprávy stojí. Zároveň jsme stále na začátku projektu, před námi jsou mnohem vyšší cíle,“ uvedl šéfredaktor deníku Blesk Radek Lain.

On-line redakci deníku Blesk posílili před časem zkušení novináři, redakci obsahově řídí trojice editorů Jan Kálal, Klára Brunclíková a Veronika Šmídová. Tým politických reportérů posílil o Václava Langa, který do Blesku přišel z vydavatelství Borgis, a Zuzanu Štíchovou z Novy.

Podle měření NetMonitor – SPIR – Gemius & Mediaresearch vzrostla v září návštěvnost oproti srpnu o 11 % na 1 033 000 reálných uživatelů (RU) na PC. V porovnání se zářím 2014 je to nárůst o 38 procent.

Redakce se zaměřuje na domácí zprávy, politiku, svět a pražské zpravodajství, jehož hlavní tváří se stal reportér Matěj Smlsal se svým multimediálním pořadem Selfie z Prahy.

Video Praha nabízí ovoce ZDARMA! V Blance bude lezecká stěna! A kolik věží má Praha? - Matěj Smlsal, Matěj Šrám, David Vaníček
Video se připravuje ...

V září také Blesk Zprávy 24 začaly s novým pravidelným pořadem Ptám se, pane premiére. Jde o půlhodinový rozhovor Kláry Brunclíkové s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Redakce jej vysílá živě z integrovaného newsroomu v pražských Holešovicích.

Video Celý rozhovor s premiérem: Jak Česko zvládne uprchlickou krizi a vlastní bezpečnost - Blesk TV
Video se připravuje ...

 

Každý čtvrtek vychází také Domácí ekonomka, ekonomicko-spotřebitelský speciál věnovaný domácím financím. Připravuje ho redaktorka Andrea Ulagová.

Video Kristýna utíká od pojišťovny: Nutí jí operaci zubů v nemocnici, kam nechce - Andrea Ulagová, Jan Jedlička, Lukáš Červený, Jan Brunclík
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi