Železný dostal padáka: Nepracoval, protože nenašel svou kancelář

Vladimír Železný  (Autor: Foto archiv Blesku a TV Barrandov)
Autor: ČTK - 
18. září 2015
14:14

Bývalý ředitel televize Nova a TV Barrandov Vladimír Železný neuspěl s žalobou, v níž namítal, že jeho vyhazov z TV Barrandov je neplatný. Odvolací senát pražského městského soudu potvrdil původní rozhodnutí, které žalobu zamítlo jako nedůvodnou.

Železný žaloval společnost Barrandov Televizní Studio a domáhal se určení neplatnosti jednak výpovědi, jednak okamžitého zrušení pracovního poměru. Podle soudů byl však postup Barrandova v souladu se zákoníkem práce.

Výpověď z televize dostal Železný loni 8. dubna, a to pro nadbytečnost. O týden později následovalo okamžité zrušení pracovního poměru s odůvodněním, že zvlášť hrubým způsobem porušil své povinnosti zaměstnance. Přestal prý totiž chodit do práce a bez omluvy zameškal deset směn.

Do čela TV Barrandov nastoupil Železný v listopadu 2013, kdy oznámil cíl zvýšit divácký podíl stanice nad deset procent. V televizi také připravoval vlastní pořad „Volejte Železnému“. Majitel stanice Jaromír Soukup z Empresa Media však údajně nebyl spokojen s výsledky jeho práce a v březnu 2014 jej nahradil výkonnou ředitelkou Empresy Marcelou Hrdou.

„Žalovaná (Barrandov Televizní Studio) sloučila pracovní pozici generálního ředitele a pozici výkonného ředitele do jedné pracovní pozice, tím bylo zrušeno jedno pracovní místo a bylo pouze na rozhodnutí žalované, kterému zaměstnanci dá výpověď pro nadbytečnost. Žalovaná vybrala jako nadbytečného žalobce (Železného) a soud není oprávněn tento její výběr přezkoumávat,“ zhodnotil výpověď Obvodní soud pro Prahu 5, jehož únorový verdikt má ČTK k dispozici.

Po odvolání z pozice šéfa stanice se měl Železný stát ředitelem strategického rozvoje, se Soukupem se ale nakonec nedohodli. Podle dřívějšího vyjádření Železného z dohody sešlo, protože Soukup nesplnil podmínky, které mu původně navrhl. Pozici šéfa rozvoje Železný označil za „prázdnou funkci“.

Bývalý generální ředitel u soudu uváděl, že mu TV Barrandov znemožnila výkon práce, když ho vyloučila z pravidelných programových porad a přestala mu zasílat data o sledovanosti. Musel také vyklidit kancelář, přičemž mu prý zaměstnavatel nesdělil, na jakou adresu má do práce nadále docházet.

Soudy však na jeho argumentaci nepřistoupily. „Svou nepřítomnost v práci žalobce (Železný) žalované neoznámil, neprokázal příslušným dokladem, přičemž tato nepřítomnost v práci byla ze strany žalobce zaviněná a důsledky porušení pracovní kázně dosahovaly takové intenzity, že po zaměstnavateli nelze spravedlivě požadovat, aby pracovní poměr žalobce u ní dále trval,“ konstatoval obvodní soud k okamžitému vyhazovu.

TV Barrandov zaznamenala v letošním prvním pololetí divácký podíl 4,23 procenta. V červnu oznámila, že bude v rámci programové skladby spolupracovat s čínskou státní televizí CCTV. Minoritním vlastníkem firmy Empresa Media, pod níž stanice spadá, se má stát skupina CEFC, šestá největší privátní firma v Číně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dzery ( 19. září 2015 12:25 )

Aby tě vystřídal?

pelagie ( 19. září 2015 08:23 )

ano, Cibulka je hýkavec obecný,který příšerně přehrává , skáče jiným do řeči a směje se jako pitomec,mám dojem,že v té TV i spí, protože je tam od rána do večera, on to má nějak propachtované a nebo někomu drží ???

tomik007 ( 18. září 2015 20:56 )

VOVKA je nevetsi komik na psycharne

moiaza ( 18. září 2015 18:38 )

Železný Vovka nikdy neuměl pracovat v tom pravém slova smyslu. Vovka uměl jen ždímat prachy. Lehce nabýt a hlavně hodně. Kdyby už nevydělal ani korunu, je existenčně zajištěn do konce života.

lev1 ( 18. září 2015 18:10 )

Celá TV Barrandov je stejně buzerantská televize, nejotřesnější je přitroublý Cibulka - *** hned po Železném.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud