Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno 1°C

Savci močí 21 vteřin, včelí bodnutí bolí nejvíc do penisu: Cena ze nejzbytečnější výzkum má své držitele

 • Autor: ČTK - 
  18. 9. 2015
  13:48

  Nové laureáty humorných Nobelových cen ohlásili ve čtvrtek organizátoři jejich každoročního udělování na americké Harvardově univerzitě. O cenách od roku 1991 rozhoduje komise časopisu Annals of Improbable Research (Anály nepravděpodobného výzkumu), jejímiž členy jsou držitelé skutečných Nobelových cen. Ceny za směšný, výstřední, zbytečný nebo nevědecký výzkum udělují v deseti kategoriích.

 • 1.Savci močí 21 vteřin

  Močení

  Letos se vyznamenali zejména vědci z oboru biologie a lékařství, vyplývá z protokolu o oceněných laureátech. Zvláštní ohlas měl například objev, že prakticky všem savcům žijícím na Zemi trvá procedura močení zhruba 21 vteřin.

 • 2.Včelí bodnutí bolí nejvíc do penisu

  Včela na bodláku. Foceno v Německu

  Mezi oceněnými se objevil i obětavý student americké Cornellovy univerzity, který se při studiu účinků včelích žihadel nechal dvěstěkrát bodnout na pětadvaceti místech svého těla. Zjistil přitom, že nejbolestivější je zásah žihadla do chřípí, horního rtu a pohlavního údu.

 • 3.Pořádný šéf musí zažít katastrofu

  Šéf byl jako Jeckyl a Hyde. V jednu chvíli jsem byla geniální a za pět minut úplně neschopná!

  Pozornost poroty vyvolal výzkum, při němž se ukázalo, že šéfové velkých firem jsou méně náchylní k profesním přehmatům, pokud byli v dětství vystaveni živelným pohromám.

 • 4.Test na zánět tlustého střeva

  Transplantace orgánů

  Lékařství má obohatit nová metoda diagnostiky zánětu slepého střeva. Naléhavost onemocnění a potřebu operace prý ukazuje míra bolesti, kterou pacient pociťuje při přejezdu zpomalovacího příčného prahu na silnici.

 • 5.Líbáním proti alergiím

  V mnohých zemích existují pro nás zcela nepochopitelné zákazy.

  Ocenění známé také jako Ig Nobelova cena dostal rovněž tým lékařů, který studoval biologické následky intenzivního líbání. Tím hlavním je prý blahodárný vliv na snížení kožních alergií.

 • 6.Marocký panovník zplodil 888 dětí

  Vědecký kolektiv univerzity ve Vídni se zabýval výzkumem, zda marocký panovník Mulaj Ismáíl žijící v 17. století mohl mít během své třicetileté vlády přinejmenším 888 dětí, jak praví legenda. Odpověď je kladná s podmínkou, že plozením potomků se musel zabývat denně a partnerek musel mít nejméně 65.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud