Tady byste jíst nechtěli: Kvůli myším a plísni zavírali další restaurace

Autor: sou - 
10. září 2015
13:56

Myší trus, plísně, sklad na záchodě nebo neexistující úklid. Nejen kvůli těmto prohřeškům uzavřeli inspektoři restaurace po celém Česku. Ukazuje se, že na takovou práci musí mít člověk opravdu silný žaludek. Výjimkou totiž nejsou ani rozkládající se mrtvé myši.

Poškozené stěny i strop, rezavé regály a police, nečistoty na podlaze a špinavé kuchyňské náčiní. Tak to je jen začátek výčtu prohřešků, které inspektoři objevili v restauraci U Kostela v Čechticích. V této provozovně našli kromě trusu hlodavců i mrtvou myš.

Restaurace je, jak se zdá, špatně zabezpečená proti škůdcům. O tom, že nemají problém se do provozovny dostat totiž svědčí poškozené potraviny. Chybí navíc i další vyhovující prostory. Kvůli tomu hrozí v čachtické restauraci kontaminace potravin, které pak podávají hostům.

Myši byly problémem i v potravinách

Potraviny v Uhlířských Janovicích měly kromě zanedbaného úklidu problém i s živými hlodavci. Myši na policích rozkusovaly obaly potravin. Nezůstalo ale jen u nich. Inspektoři našli například okousané piškoty. O výskytu jejich trusu po celé provozovně pak už není nutno mluvit. Majitelé navíc některé věci k prodeji skladovali na záchodě.

Nonstop bar Jack Daniels měl podle inspektorů špatné zabezpečení před pronikáním škůdců do provozovny a navíc velmi zanedbaný úklid. V pořádku nebylo ani kuchyňské náčiní. Špína byla i v jediném skladovacím prostoru, kterým je lednice. Navíc byly prostory provozovny používány i na skladování věcí, které mohly ovlivnit kvalitu nebo bezpečnost potravin.

Pokuta je nemine

Všechny provozovny inspektoři uzavřeli. „Inspektoři na místě vystavili zákaz užívání prostor. Současně provozovateli uložili, aby tato zjištěná pochybení odstranil,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Majitelé po nápravě můžou pozvat opět kontrolu a ta rozhodne, zda jejich provozovna bude znovu otevřena. „I Když ta proviněná osoba vše odstraní pochybení, tak stále je tam zahajováno správní řízení o uložení pokuty,“ dodal Kopřiva.


e.44 ( 11. září 2015 12:12 )

Ne že bych byla těma myšičkama nadšená, jako že se producírujou někde po kuchyni ale jak se takhle ochladí, tak proti nim žádné stoprocentní zajištění neexistuje, tedy kromě toho mít každou potravinu pevně uzavřenou v kovový dóze nebo krabici. Pokud není venkovní úprava baráku z něčeho úplně hladkého, vylezou po domě (po omítce, obkladech, dřevu) z venku klidně i do druhé patra a vlezou dovnitř oknem, případnou síť prokoušou. Jsou i tak oprsklé, že to klidně vezmou do domu i dveřma současně s člověkem. Stejně tak proklouznou do špajzu kde mi loni rozhlodaly i plastovou dózu aby se dostaly na sezamové semínko. Pastičky s celou škálou návnad ignorujou. Jediné řešení, co se mi osvědčilo, je zavřít psa, kterej mě sice na myš štěkotem upozorní ale neuloví jí, a půjčit si od sousedky kočku. A není to jen jediné řešení ale i velice rychlé a spolehlivé řešení

egyptanka ( 10. září 2015 17:22 )

Fuj tajxl.

honza54.. ( 10. září 2015 17:09 )

 je vidět, že zaměstnanci blesku včetně adminů jsou debilní

honza54.. ( 10. září 2015 16:57 )

jo a kapavku a vzteklinu mám taky

majojo ( 10. září 2015 16:56 )

 Být hrdým autorem této investigativní novinářské práce, nepletl bych si Čechtice a Čachtice.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud