Propuštěná Češka přijala v zajetí islám: Může být Hanka hrozba pro Česko?

Autor: et - 
17. srpna 2015
13:25

Unesené Češky Hana Humpálová a Antonie Chrástecká strávily dva roky v pákistánském vězení. Zatímco Tonča se brzy vrátila do normálního života, Hanka si zakrývá vlasy šátkem a pravidelně se modlí. Přijala islám. Okolo jejich propuštění stále visí mnoho otazníků. Kdo je unesl? Kde je držel? Proč je propustil? Mohou být bezpečnostním rizikem?

Podle tajného zdroje MF Dnes dívky nežily dva roky v zajetí, jak tvrdí oficiální zprávy. Do detailů si osvojily islámské tradice, které by v izolaci nepoznaly. Je proto pravděpodobné, že se únosci pokusili Hanku a Tonču začlenit do života v muslimské rodině

Zatímco Tonča byla po návratu vyhublá a ztrhaná, Hanka na první pohled snášela zajetí lépe. Až nyní vyšlo najevo proč. Přijala islám, aby přežila. A nové víry se nevzdává ani po návratu do Česka.

Muže být Hanka bezpečnostním rizikem?

Podle bývalého šéfa vojenské rozvědky Andor Šándora zbývá ještě odpovědět na mnoho otázek. „Hanka je sice zřejmě praktikující muslimkou, vůbec to ale neznamená, že musíme dát rovnítko muslim a bezpečnostní riziko. Víra v islám nemusí nic znamenat. Je ale otázka, kdo a kde dívky zadržoval a jak byly propuštěny. Přednesený příběh je pravdivý jen v tom, že byly osvobozeny. Stále neznáme pozadí, lze tedy jen spekulovat,“ řekl Blesk.cz Šándor.

Video První slova Hanky Humpálové a Tonči Chrástecké po jejich propuštění na svobodu - youtube.com/IHH

aaobcanka ( 18. srpna 2015 04:56 )

Milý maďarský rom Andor Šandor má pravdu, nevíme fakta z tzv. věznění. Hani, prober se, co to, holka, děláš ?!

nojasne ( 17. srpna 2015 22:59 )

Andy Šandy má pravdu. Víra nic neznamená, je spousta katolíků, co se ráno pokřižujou, a pak smilní, kradou, nesnáší bližního svého. Třeba to Hanča taky tak vážně nebere, akorát migne lebkou o koberec, dá si na ní šátek a k obědu udělá vepřo knedlo, zapije to pivkem a když dorazí její bouchač, tak si pustěj péčko a počkaj na Anču, aby si dali iráckou trojku.

rudyptak48 ( 17. srpna 2015 22:49 )

Salisbury, když už oponuješ, tak si to předem ověř. Oko za oko, zub za zub je psáno ve Starém zákoně a tím se pokud vím řídí židé. Pro křesťany jsou knihy Starého zákona pouze informativní, protože u křesťanství se jedná o vyšší stupeň vztahu s Bohem, tzv. druhou smlouvu.

buban ( 17. srpna 2015 20:32 )

A kdyby jen to. Zcela výjimečně s vámi souhlasím. Co mně ovšem velmi vadí-jak se s těmi tmavými pyskatými kudrnáči velmi úzce přátelí ti, respektive ty, osmahnutí, se kterými máte velmi bohaté negativní zkušenosti právě vy. (tento příspěvek neprojde).

buban ( 17. srpna 2015 20:25 )

Nemůže. Přece každý plachetkář je pro ČR přínosem, ne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud