Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Šťastný výherce Eurojackpotu: Víme, kdy mu vyplatí miliardy! Rozdělí je na více účtů

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Martin Sekanina)
4. srpna 2015
20:36

Peníze dostane na poslední chvíli! Sazka vyplatí rekordních 2,466 miliardy korun tak, aby je měl výherce Eurojackpotu 10. srpna na svých účtech. Tento den totiž vyprší šedesátidenní lhůta na jejich vyplacení. Výherce se přihlásil 11. června, tedy po 26 dnech od losování. Peníze Sazka pošle na několik tuzemských účtů, řekl dnes ČTK mluvčí Sazky Václav Friedmann.

U takto vysokých výher jde podle něj o standardní postup, že se čeká až na poslední chvíli. „Čekali jsme, až nám výherce sdělí čísla účtů. Vzal si dlouhý čas na rozmyšlenou, pravděpodobně se s někým radil,“ uvedl dále Friedmann s tím, že s výhercem se na tomto postupu dohodli.

Peníze má Sazka připravené už více než dva měsíce. Podle Friedmanna jsou uložené na běžném účtu firmy s takřka nulovým úrokem, příliš na nich proto prý nevydělá.

Sázenku přinesl muž středního věku, který ji také osobně vsadil v Pardubickém kraji, kde žije. Nejprve ráno zavolal na telefonické centrum Sazky, aby si byl jistý zachováním anonymity. Poté sám do sázkové kanceláře přišel. „S výhercem byl v kontaktu pouze jeden pověřený pracovník. Opatření, která jsme přijali, zamezila, aby výherce mohli identifikovat i zaměstnanci recepce. Výherce se v Sazce zdržel pouhých 20 minut, byl velmi nervózní a několikrát opakoval, že spěchá na vlak,“ popsal návštěvu před časem Friedmann. Sazka výherci na místě vyplatila 270 tisíc korun.

Výhru, která je nejvyšší nejen v Česku, ale i v historii Eurojackpotu, obdrží výherce celou. Výhry totiž v ČR nepodléhají zdanění.

Miliardářská loterie Eurojackpot se hraje v 16 evropských zemích a na výhry se skládají všichni sázející. Dosavadní druhá nejvyšší výhra v Eurojackpotu padla v Německu, bylo to kolem 1,61 miliardy korun. V Česku získal před rekordní výhrou sázející nejvíce 17,3 milionu korun.

V Česku dosavadní rekordní výhru získal předloni v listopadu manželský pár z Chrudimska. Ve hře Sportka vyhrál téměř 400 milionů korun. Manželé tehdy oznámili, že velkou část peněz věnují na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem. Sazka jim proto peníze poslala rychleji tak, aby je měli k dispozici ještě před Vánoci.

panda82 ( 5. srpna 2015 09:13 )

Šťastný? tak to ni náhodou, kolik nocí už nespal. V česku nemůže být nkdo šťastný, s takovou sumoou. A k tomu německému politikovi, no může být, teď jen čekám, který český politik mu půjde vstříc, když je jim německo takovým vzorem, tak šup Sobotko, abyste byl příkladem,Kalousek má rezidenci taky dost volnou pro několik běženců no a kníže by se neměl nechat takovým Bakalou zahambit , mohou mu to odpracovat v jeho lesích

martin-heidegger. ( 4. srpna 2015 23:06 )

Ty vole čobolskej, to by byl i proti tobě.

noza ( 4. srpna 2015 23:02 )

Tak nevím, jestli dotyčný bude šťastný. Pokud má rodinu, tak v prvé řadě bude muset platit ochranku, aby mu někdo neunesl děti apod. Pokud má nějaké nepřátele, tak aby se jich začal bát, neboť budou závidět a budou vydírat. A nakonec aby se bál, aby banky, kde má peníze nezkrachovaly nebo mu je někdo z účtu neodklonil.

morrisejko ( 4. srpna 2015 22:46 )

Viac ako polovicu tích penazí by mal dat na boj s cigánmi a tími špinabcami ekonomickími utečencami čo idú zožrat celú europu.

ruudazvostravy ( 4. srpna 2015 21:27 )

Nojo no,třeba dá za tý lóve postavyt na každým námjestí lavyčku Wendelýna Hawela a za zbitek sy koupý čepycy s kšyltem a pude dělat šaška do cyrkusu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa