Havarované Pendolino ze Studénky: Už dorazilo do pražského depa

Autor: ČTK - 
26. 7. 2015
09:05

Vlak Pendolino poškozený při středečním střetu s kamionem na železničním přejezdu u Studénky na Novojičínsku dorazil v neděli krátce před půl třetí ráno do pražského depa, řekl ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Petr Štáhlavský. Vlak vyjel z České Třebové v sobotu v odpoledních hodinách, do Prahy jel rychlostí přibližně 40 kilometrů v hodině.

"Převoz proběhl bez komplikací," uvedl Šťáhlavský. V pražském depu bude vlak podle něj odstaven, v příštím týdnu ho zkontrolují technici, demontují poškozené části, bude potřeba najít i záznamová zařízení, zatím se našlo jen jedno. Soupravu přijedou prohlédnout i zástupci italského výrobce. Teprve poté se bude podle Štáhlavského rozhodovat o dalším postupu.

České dráhy mají k dispozici sedm souprav Pendolino, přičemž jedna funguje jako náhradní, protože pro provoz je třeba šest vlaků. Aktuálně má společnost k dispozici souprav pět. Jedna je zničená po středeční nehodě, další je na rozsáhlé údržbě, která by měla trvat do konce srpna. Nehoda tak podle Štáhlavského sice pro ČD znamená komplikaci, ale určitě nebude nutné rušit spoje. V případě potřeby bude vlak nahrazen vlakem EuroCity.

Nehodu nepřežili tři lidé, skoro 20 jich bylo zraněno. V Ostravě a Novém Jičíně zůstává stále hospitalizováno pět pacientů, tři v ostravské fakultní nemocnici jsou s vážnými zraněními na jednotce intenzivní péče. Poslední pacientka z novojičínské nemocnice by mohla být propuštěna příští týden.

Novojičínský okresní soud v pátek poslal do vazby polského řidiče kamionu, který vjel na přejezd, přestože už svítila červená světla. Padesátiletému řidiči hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti tři až deset let vězení.

Video Pendolíno v Praze - David Malík, Lukáš Červený
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
tomik007 ( 26. července 2015 13:46 )

Kdyz se neco jmenuje pendolino - tak musi byt kazdemu snad jasne ze to je smejd.

bibijana ( 26. července 2015 12:43 )

Mě taky překvapilo, jak devastující byl náraz pro lokomotivu. Fakt to musí být vyrobené z nějakého bakelitu. Fakt by mě zajímalo, jestli by to tak při nárazu dopadlo, kdyby vlak táhl třeba takový Sergej, nebo ocelová parní lokomotiva.

simeone ( 26. července 2015 11:00 )

To ale vůbec neznamená že to do někoho naperu jen proto že jsem na kolejích.Každý by měl v dopravě aspon trochu předvídat,koleje nekoleje.

vog.ht. ( 26. července 2015 10:43 )

Ty budeš asi prudce inteligentní stvoření

honza54.. ( 26. července 2015 10:41 )

ale na kolejích platí jiná pravidla, debile. to není silnice

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa