Vraždy Čechů v cizině: Dvanáct obětí za posledních 10 let

Autor: ČTK - 
4. července 2015
12:43

Albánští vrazi přepadli v pátek večer auto českých turistů a potom, co je oba zastřelili samopaly, shodili auto ze svahu, aby fingovali nehodu. Není to první případ, kdy Češi násilně umírali v zahraničí. Za posledních 10 let už je to nejméně 12 obětí.

18. července 2005 (Británie) - Ve skotském Arbroathu byl v tratolišti krve nalezen český občan. Z vraždy mladíka, který v oblasti pracoval jako sezonní sběrač ovoce, byl obviněn osmnáctiletý muž z Arbroathu.

Srpen 2008 (Mexiko) - Mexická policie nalezla rozřezanou mrtvolu šestadvacetileté Češky. Podle ostravských kriminalistů, kteří na případu spolupracovali, byl vrahem ženy její o sedm let starší český manžel. Za pravděpodobný motiv vraždy označili policisté dluhy a hrozbu rozvodu.

24. ledna 2009 (Španělsko) - Deník Blesk informoval o vraždě delegátky české cestovní kanceláře na Kanárských ostrovech. Devětadvacetiletou Češku podle deníku zavraždil její španělský přítel, který po činu spáchal sebevraždu.

Adéla M., delegátkaAdéla M., delegátka | abl

13. září 2009 (Rumunsko) - V Rumunsku zemřel český řidič kamionu. Na parkovišti u Aradu nedaleko rumunsko-maďarské hranice ho podle několika rumunských zpravodajských serverů ubili čtyři rumunští Romové po sporu kvůli hlasité hudbě.

Zavražděný řidič kamionuZavražděný řidič kamionu | abl

8. října 2010 (Británie) - V anglickém Telfordu byl nalezen mrtvý jednatřicetiletý Čech, jenž pracoval v místní továrně jako svářeč. Z jeho vraždy byl obviněn čtyřiadvacetiletý muž, podle místního tisku pocházející z Polska.

28. prosince 2011 (Kostarika) - Poblíž kostarického města Finca La Libertad byla ubodána dvaadvacetiletá Češka. K vraždě se později přiznal jednadvacetiletý Brit Alfred Saunders.

27. května 2012 (Nový Zéland) - V lese na novozélandském Jižním ostrově našla policie tělo jednatřicetileté české turistky, které neslo stopy znásilnění. Vedle něj byl nalezen mrtvý třiačtyřicetiletý Novozélanďan Jason Frandi, který podle policie turistku zabil a znásilnil a pak spáchal sebevraždu.

Mohla Dagmar P. žít? Policie dostala v osudný den oznámení, že by Frandi mohl útočit..Mohla Dagmar P. žít? Policie dostala v osudný den oznámení, že by Frandi mohl útočit.. | INT

30. července 2013 (Egypt) - V hotelovém pokoji v egyptské Hurgadě byly nalezeny dvě mrtvé české turistky - šestatřicetiletá žena a její nezletilá dcera. Manžel, respektive otec zesnulých Petr Kramný prohlásil, že všichni tři měli střevní a žaludeční problémy. Letos v květnu byl Kramný obžalován z jejich vraždy.

Foto: 

7. srpna 2013 (Indie) - Mrtvou čtyřiadvacetiletou Češku našla policie v hotelu na pláži ve městě Kalangut v západoindickém státě Góa; její devatenáctiletý český partner, který ležel poblíž v bezvědomí, se posléze přiznal k její vraždě.

Markéta (†24) a Pavel (19) se milovali, jejich lásku rozdělila vraždaMarkéta (†24) a Pavel (19) se milovali, jejich lásku rozdělila vražda | Facebook/profimedia.cz

4. července 2015 (Albánie) - Dva čeští turisté, podle místní policie sedmadvacetiletý muž a šestatřicetiletá žena, byli zavražděni v horách na severu Albánie.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mikade ( 4. července 2015 13:58 )

Začnu tradičně.. za to mohou ko.......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud