Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Nejvyššího Čecha převážela XXL sanitka, Tomáše propustili z nemocnice

Autor: rvs - 
25. června 2015
17:57

Nejvyšší Čech už je doma z nemocnice! Převoz Tomáše Pustiny (35) z vinohradské nemocnice domů provázela speciální opatření. Vézt ho musela sanitka pro »nadměrný náklad«. Tomáši Pustinovi se konečně ulevilo. Lékaři ho včera propustili z nemocnice po operaci bércového vředu na noze. Ten se předtím nedařilo vyléčit dlouhé tři roky.

Tomáš váží 180 kilo a měří 224 centimetrů. Z vinohradské nemocnice ho proto do Humpolce musela převážet speciální sanitka.

Vinohradská nemocnice nás požádala, abychom tohoto pacienta převezli. Použili jsme speciální sanitku, vybavenou pro převoz takzvaných XXL pacientů,“ řekl Blesku šéf záchranky Trans Hospital Bořek Bulíček. Na běžná nosítka by se nejvyšší Čech nevešel, ani by ho neunesla.

Kvůli obrovskému bércovému vředu nemohli lékaři Tomáši Pustinovi vyměnit titanovou dlahu v noze, která pod jeho vahou praskla. Hrozilo tak, že skončí na vozíku.

Lékaři z pražské Kliniky popáleninové medicíny na pražských Vinohradech mu v polovině června dali na bércový vřed plastiku. Teď Tomáše čeká několikatýdenní rekonvalescence.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa