Objížďky ho zahnaly s kamionem do úzkých uliček: Zboural zde, co mohl

Autor: Jiří Čada - 
10. června 2015
18:07

Poboural, co se dalo! Ploty rodinných domů, pouliční osvětlení! Řidič Peter Daniel (59) ve středu na řadu hodin svým kamionem doslova ucpal uličky v obci Štěměchy na Třebíčsku.

Bezradný šofér z Hradecka v množství objížděk, příkazů a zákazů vjezdu při cestě do Opavy zabloudil!

„Řidič porušil hned několik zákazových značek,“ odmítla jakýkoliv ohled na zoufalého šoféra mluvčí policie Dana Čírtková. Přestože jen v okolí Jihlavy je na silnicích více než čtyřiadvacet různých uzavírek, které způsobují, že řidič stále častěji bloudí, policisté nemají slitování. „Dostal na místě blokovou pokutu ve výši dvou tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí.

Za všechno prý může ženská! Vymlouval se šofér

Do slepé ulice v obci Štěměchy, kde řidič kamionu Peter Daniel uvízl, ho prý poslala prodavačka místních potravin. Tak se vymlouval nejen Blesku, ale i policistům. „Je normální, proč bych to dělala,“ bránila se žena. „On sem vjel přes zákaz vjezdu, tady neměl co dělat,“ poznamenala.

„Dva dny jsem už nespal,“ zoufal si šofér, který na několik hodin ucpal uličky obce. Právě se chystal přerovnat několik kubíků složeného dřeva u cesty, aby se z pasti úzkých uliček dostal. „Mám tam naloženo čtyřiadvacet tun papíru. Vezu to ze Štětí do Opavy. Z dálnice mě vyhnali policajti, takhle naložené to jede pomalu. Všude samá objížďka, a tak jsem zabloudil,“ líčil Blesku šofér.

Škody na poničených plotech a veřejném osvětlení, které místním způsobil svým kamionem, prý uhradí z pojistky. „Čekám teď na svého šéfa, až sem přijede, sám se tu nevytočím, nějak to budeme muset udělat,“ doufal Peter.

Kritická situace!

Kvůli množství nejrůznějších objížděk zabloudili už minulý týden na Jihlavsku řidiči linkového autobusu jedoucího z Jaroměřic nad Oslavou do Prahy. S autobusem pak uvízli na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou, kde do autobusu najel osobní vlak. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

bizon_pepa ( 10. června 2015 20:44 )

Věřím tomu, že se to může stát. Když to člověk nezkusí, tak to nemůže pochopit.

verka1 ( 10. června 2015 18:40 )

kamioňáci tak jezdí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud