Rodina a kolegové miliardáře Otavy (†65) truchlí: Pracoval do únavy, nedopřál si klid

Autor: dv - 
9. června 2015
12:43

Ponurá nálada a smutek ovládly sídlo obchodní skupiny MTX Group v pražské Štěpánské ulici. Její vlastník a vlivný podnikatel Petr Otava (†65) zemřel v neděli 7. června poté, co zkolaboval a upadl do kómatu.


Přestože na sídle Otavovy společnosti nevlaje černý prapor, kolegové se s ním symbolicky loučí v recepci, kde je podnikatelův portrét s černou stuhou a parte. „Je to pro naše zaměstnance, takto neveřejně na přání jednatelů,” vysvětlila Blesku zaměstnankyně sekretariátu ředitele, proč symboly piety nejsou přístupné na veřejném místě.

Na parte dominuje věta, která je všeříkající pro obchodníka jeho formátu: „Tolik jsem toho chtěl stihnout…“ A rodina přidala ještě verše, ve kterých také zdůrazňuje jeho pracovitost. „Pracoval vždy do únavy, klidu sobě nedopřál,“ stojí v hlavičce obchodníkova parte.

Rodina ztratila milovaného manžela, tátu a dědečka, obchod ale zůstane pod kontrolou rodu. Ve stejné firmě totiž působí i děti mocného byznysmena. Otavův syn Petr pracuje jako výkonný ředitel a dcera Simona figuruje jako místopředsedkyně představenstva. „Byl to čestný chlap, bude nám smutno, co víc bych měl dodat, tohle je všeříkající,“ řekl Blesku jeden ze zaměstnanců společnosti, který si nepřál být jmenován. 

Rodina se s Petrem Otavou rozloučí tento pátek v 11 hodin ve strašnickém krematoriu.

Do skupiny MTX Group, která měla roční obrat kolem 30 miliard korun ročně, patří společnosti Metalimex, koksovny OKK, Al Invest Břidličná a Měď Povrly. 

alfasamec ( 11. června 2015 07:18 )

V pekle jsou mu miliardy k ničemu, z pekla se nevykoupí.

zauber ( 9. června 2015 17:13 )

Tak si alespoň, konečně odpočine. Další pracovitý milionář, prosím...

zada ( 9. června 2015 17:04 )

Otavo, tady to máš!! K čemu se na tomhle světě honit za mamoem a za práporem....

zada ( 9. června 2015 17:02 )

Pracoval do únovy, nedopřál si klid... aby mohl zruinovat naše hospodářství a namomonit si "zlodějinou" na svůj účet.... čert ho vem.... rubáš kapsy nemá......zbyl po něm jen zlodějský smrad!!! Rodina truchlí? To asi co bude dělat s těma milardama, že???? Oh to je článek na objednávku, jak očistit jméno kardinálního zloděje!!!!

nojasne ( 9. června 2015 16:30 )

Zatímco bezdomovci žijí do stovky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud